GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Duben 2008

PřeJirachiováno ; PřePokémonováno

8. dubna 2008 v 21:26 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Nojo... 70% České populace neví, co jsou Poké. 90% z těch 30%, co to ví, si myslí, že je to hovadina pro malé děti. Ale ono je to těžko říct. Kresbou to možná připomíná seriály pro děti... ale tohle vám řekne každý pitomý průměrný občan o jakékoliv Anime. Dobrá, jsou tam podivná stvořeníčka atd... A principem, na kterém to tam stojí je partnerství a souboje. A opět se ozývá náš průměrný pitomý občan a tvrdí, že to dětem leze na maják a skáčou z mostu... jasný... je to soutěžení a navíc mnohem méně nebezpečné než hazardní hry či extrémní adrenalinové sporty, na které umírá mnohem víc lidí, než na Poké. Navíc, pokud už nějaký děcko skočí z mostu, ať už kvůli Mariovi, nebo něčemu podobnýmu, docela to svědčí o kvalitě výchovy a přístupu jeho rodičů, kteří s ním pravděpodobně nevedli ty klasické rozhovory typu: Proč, jak, co, kde, kdy. Zanedbávají svou péči a dítě utíká do toho fiktivního světa víc, než je normální, protože tam nachází více útěchy než u svých nejbližších. A když pak skočí z mostu, rodiče rozhořčeně nařknou hru z toho, že přivádí děti na sebevražedné nápady a mate jim mozek. Jak jednoduché hledat chybu jinde, co? Do měsíce se toho chytli všichni rodiče a začali rýt do svých ratolestí, že i ty hloupé drahé samolepky by je mohly nakonec zblbnout a zabít. Ti, kteří povolili první (či spíše ti, kteří nedokážou stát za vlastním názorem a veškeré své mínění do písmene kopírují od svých rodičů) a začali dělat frajery, že oni už se přes tu lůzu Pokémony dostali atd... za další tři měsíce nás zbyla hrstka. TO je důvod, proč u nás nedostanete koupit Poké filmy, které mimochodem dokonce i podle mínění dospělých lidí, mají přinejmenším výbornou hudbu. TO je důvod, proč si těch pár fanoušků musí vždycky všechno kupovat přes eBay a podobné stránky. TO je důvod, proč v cizině vždycky závistivě stojíme u každé výlohy, kde je cokoliv s Poké ( a pozor, nejen s Poké... s jakoukoliv Anime tématikou...). Prostě, ať žije zdravej selskej rozum inteligentního Čecha, že? -.-
Ale jinak. Na Poké je něco úžasně relaxačního. Dneska se čtou fantasy atd, temné světy okupované zrůdami, kde je jediný vyvolený, nejlépe na drakovi atd., který tu zemi může vysvobodit. Prostě... lidé uviděli, odkud se hrnou peníze, popularita a možné zfilmování, a šup tam. Z fantasy ze z 80% staly braky s těmi úžasnými mystickými názvy a obrázky... Přinejmenším 10 zbylých % hrdě drží Zeměplocha, která se naprosto vymyká jakýmkoliv Fantasy měřítkům. Možná, že časem se z toho stane vlastní žánr sám pro sebe :) Takže se čtenáři dneska mohou utíkat jen do světů Azerothu mezi nemrtvé, orky, elfy, skřety a dalších podobných (ovšem až nápaditě se stejnou náplní).

Poké jsou něco jinýho. Ten svět je... taková idylka. Když vás chytne Pokemánie, v žaludku se usídlí jakýsi povznášející optimistický (až neuvěřitelně) a příjemný pocit. Máte sto chutí se do toho světa aspoň na pár dnů, dokud mánie trvá, ponořit co nejvíc. Sháníte si hry, figurky, plyšáky, kreslíte atd. A hlavně, poké filmy... Seriál je seriál. Tam se příběh táhne jako v telenovele, ale zase... je to přátelský příběh... a to nemůže nikomu vadit, protože takových Anime by bylo víc, připoměňme třeba Naruta. Filmy mají mnohem větší potenciál, některé víc, některé míň. Ale na ty se vypěstovává závislost. Mají svůj příběh, často hodně dobrý... a když to končí, tak, z části v důsledku dobře volené hudby, máte prostě takovej ten pocit... hmm, jak to popsat... asi jako když jste dočetli Harryho Pottera nebo LOTRa... víte, že zkončilo něco velkého... a víte, že hlavní hrdinové v dobrém zdraví pokračují dál, ale na různých místech... nějak víte, že tohle je ten konec, na který jste čekali, a přece, přece chcete, aby to pořád pokračovalo. Líp to asi nevysvětlím. Kdo to zná, ten ví. Z poke filmů jsem tenhle "problém" (jak se to vezme, je to problém, ale takový...příjemný) měla u 7. filmu s Deoxysem a u 5. filmu s Latias a Latiosem. U těhle dvou hlavně. Ale sedmička... to je prostě... ten pocit extrémně koncentrovaný. Za předpokladu, že vám k tomu hraje L.O.V.E.L.Y., což je trochu méně typická Poké soundtrack písnička, ale ... ta vás chytne do kleští, že se po zkončení, kdy hraje zase, držíte obrazovky jak to jen jde xD Možná je to tím, že uprostřed filmu hrála k takové...very friendly scéně. K vyložené idylce.

Píšu, proto, že mě ten pocit zas chytnul. Opět bych oběhla svět za vlastní DS s Pearl/Diamond, nebo Blue rescue team, či co tam ještě je, i když vím, že tentokrát to není tak žhavé, abych zas začala přemýšlet, co prodám xD. Ale je to prostě příjemný :) A nejlepší by bylo mít s kým o tom pokecat. Mě každopádně nezbývá nic jinýho, než si pouštět písničky z filmů a malovat si Jirachiho a ostatní poké :)

Mort a jine zajímavé věci :)

1. dubna 2008 v 21:11 | Re |  Zeměplocha
Tak se mi (KONEČNĚ) dostal do ruky Mort, čili první díl Zeměplošské řady zabívající se Smrtěm, Mortem, Ysabellou a Zuzanou (i když k té jsem se ještě nedostala XD zatím je jejím rodičům 17+- a dohodli se, že se nevezmou už kvůli tomu, že by po nich jejich děti mnoho krásy nepobraly xD).
Učitelka ájiny, kterou se snažím taky dostat na Zeměplochu (i když se sekla na Barvě kouzel a upřímně se jí nedivím... horší kniha na začátek by se hledala těžko, imho xD), mi donesla jisté anglické noviny, či spíš jejich část, kde byl rozhovor s Terrym. Přiznám se, že tam bylo příliš mnoho odborných keců (rozebíral se jeho Alzheimer), ale +- jsem to pochopila xD. Hlavně tam také zmínili tu jeho oblíbenou hlášku: Sešral bych i zadek mrtvého krtka, kdyby to mělo znamenat nepřestat bojovat (nebo tak něco xD nějak teď nemůžu najít originál).

A dále (za tuto informaci vděčím Lapy, viz Blog share) se bude točit Zaslaná Pošta!!! Jo jo jo! ^__^ Sice to bude mít premiéru až 2009, ale to nevadí xD My, milovníci Vlahoše, si s radostí počkáme, muhehe!!!
Když už mluvíme o Lapy, tak té jsem načmárala Elánia, protože ona mi zas nakreslila krásného Vlahoše xD Musím říct, že na to, jak zoufale mi reálné chary nejdou, tak se na tohle dá ještě dívat:
Hmm..tak nedá xD Tady hraje roli ten jeho úsměv, a na té malé verzi to ZASE nejde poznat... sniff... nom, takže, větší je to na DA (link). A, ano, je trochu..předkloněný, ale to je schválně xD Musíte si myslet, že někdo stojí před ním ^^;
Jinak, kdyby sem náhodou zabloudil nějaký fanoušek Zeměplochy, tak ho posílám hlasovat na talpress.cz, protože máme unikátní šanci vybrat si jméno českého překladu Making Money, a je tam jeden úplně úžasnej název (po)Dělané Peníze, takže doufám, že se všichni shodneme na tom, že by to takhle kráčelo ve stopách Zasl/rané Pošty xD