GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Sumomomo Momomo recenze part 2

17. prosince 2008 v 19:49 | Re |  Sumomomo Momomo

Sumomomo Momomo: Nejsilnější nevěsta na světě
Od nepaměti bylo Japonsko rozděleno mezi dvanáct kmenů zvěrokruhu. Kmeny žily v míru, ale jak už to tak bývá, jednoho dne bylo přátelství mezi nimi zlomeno a tyto kmeny se rozdělily do dvou větví, východní a západní, které proti sobě nespočetněkrát vedly krvavé války. Každou z těchto větví vedl nejsilnější z klanů. Když začal hrozit vznik sedmé války, dohodli se hlavy těchto vedoucích kmenů, že sobě zaslíbí své ratolesti a jejich sňatkem provždy zažehnají nesváry mezi kmeny...

Doteď by to mohlo znít mysticky... Nicméně již zmíněné ratolesti jsou pravděpodobně dva velice vzdálené póly z nichž ta vzájemná přítažlivost funguje jen jednostraně xD. Ratolest ženského pohlaví vyrůstala bez matky a v domě svého otce vykonávala veškerou ženskou práci a zároveň už od malička tvrdě trénovala bojové umění svého klanu. Ratolest mužského pohlaví se rozhodla studovat právo, o své náležitosti do svého kmene raději mlčí, holduje normálnímu životu a NENÁVIDÍ všechny, kteří ovládají bojová umění. Ratolest číslo jedna se do ratolesti číslo dvě se na první pohled zamilovala a vzala si k srdci otcovu radu aby "porodila nejsilnějšímu muži nejsilnějšího syna". Ratolest číslo dvě alias "nejsilnější muž na světě" nechce o sňatku ani slyšet a jakékoliv spojení s ratolestí číslo jedna zavrhuje pokud se ovšem nejedná o domácí práce jako například vaření...

Vítejte ve světě Sumomomo Momomo!

Kuzuryuu Momoko


Kuzuryuu Momoko je již zmíněná ratolest číslo jedna. Pochází z dračího kmene, kterému náleží vůdcovská pozice západních kmenů. Skutečnost, že je domluvou s někým zasnoubená přijala klidně. Když zjistila s kým že je to zasnoubená... no... slovo "nadšená" by v tomhle případě byo moc slabý výraz. Z počátku ovšem v rámci naivních představ věří, že druhá strana přijme rozhodnutí rodičů stejně přirozeně jako ona a v podstatě by šla "na věc" hned první den - druhá strana to pochopitelně naprosto odmítá a tak je Momoko nucena poněkud se zklidnit. Jako svoji šanci bere možnost žít se svou láskou pod jednou sřechou, což se ovšem vyvine do stádia mírného otroctví, kde si bšak Momoko to využívání své osoby většinu času ani neuvědomuje. Je zamilovaná a naprosto a do krajnosti oddaná svému snoubenci. Svůj status si ovšem pravidelně kazí soustavnými trpělivými ale každopádně naivními snahami dostat se ratolesti číslo dvě do ložnice (to se obvykle daří, pokud není na dveřích nápis NO) a nejlépe i do postele (to se nedaří xD). Kromě domácí puťky zastává i pozici věrného střežícího psího bodyguarda. Její schopnosti se k tomu výborně hodí, protože se prakticky celý západní kmen snaží jejího snoubence zavraždit a to nepopsatelně rozmanitými způsoby, z nichž by bez Momoko nepřežil ani ten první.

Zpočátku se Momoko zdá jako naivní slečna s odumřelým pocitem studu (tedy co se ratolesti číslo dvě týče). Oddanost je taková... srdce-odemykající a fandíte jí prostě jen proto, jak se jí ty zamilované útoky nedaří. Postupem času se však ukazuje (a částečně i dotváří) i jiný rozměr Momoko, který se dá popsat jako ojedinělé charisma.

Typická fráze: Koushi-dono~!


Inuzuka Koushi

A na scénu nám přichází ratolest číslo dvě: Inuzuka Koushi. Jak už bylo řečeno, Koushi se jako malý vzdal bojových umění svého klanu, klanu psů, a jeho jediným snem je žít zcela normální život a pokud možno ignorovat svého otce, který tuto snahu prakticky ničí. Koushi je vzorný, řekněme geniální student, kterému to ve škole jde a pro svůj vzhled a v podstatě i pro povahu, kterou se ve škole projevuje, je to idol veškerého holčičstva. Jak je již zcela tradiční, tak to naprosto nevnímá. Když do jeho života napochodovala Momoko a její snaha mít s ním dítě, všechno se pozměnilo: především byl nucen žít s ní pod jednou střechou a už skutečnost, že se jedná o někoho ovládajícího bojová umění pro něj byla deptající. Její každodenní snahy vydobít si místo v jeho posteli chladnokrevně odrážel a všeobecně dělal vše proto, aby s ním Momoko nikdo nespojoval. Naprosto marná snaha... Navíc se kolem něj od jejího příchodu začali bojovníci hromadit jak na skládce... ti, kteří za ním pořád lezli jako přátelé a na druhé straně ti, kteří se ho soustavně snažili zabít. No vyberte si... Krom určitých nedostatků však Koushi v Momoko našel slečnu pro všechno až na TO, nechal si od ní prát, chytstat jídlo a nijak se netajil, že jejich vztah bere jako vztah páníčka a psa.

Koushi nicméně není zcela tak ideální charakter, jak se projevuje ve škole. Kdesi v sobě má zabudovaný strach a kdykoliv se dostaně do nepříjemné, eventuálně život ohrožující situace, celé jeho tělo stuhne a on není schopen pohybu. Všeobecně je Koushi někdo, kdo se vyhýbá řešení nepříjemných problémů typu "vidím jak někoho šikanují" (má tendence to omlouvat větami "Chceš být právník - budeš řešit těžší žločiny."). Je někým, kdo by se sám nechal šikanovat, kdo by poklekl před nepřítelem - vše čistě ze strachu - kdyby tu ovšem nebyla Momoko. Ačkoli on to nijak nedoceňuje, pravděpodobně si to ani neuvědomuje, Momoko mu pomalu mění život. Její bezelstná víra v jeho dokonalost mu dodává sílu bojovat se svým strachem. Ve chvílích, kdy by jediné jeho pokleknutí zvrtlo jeho život špatným a především klesajícím směrem, tu byla Momoko aby ho podržela (doslova) a předala mu část své neutuchající energie k boji.

Koushimu trvá neskutečně dlouho, než si začne tento vliv Momoko a především její pomoc uvědomovat. Nicméně každá taková scéna je jako vítězství pro fanynku nalepenou na monitor xD

Typické fráze: NO. // I refuse.


Miyamoto Iroha

Iroha je dědička klanu hadů. Jeho jméno však ztratilo svou hodnotu a je posláním Irohy znovu mu navrátit čest a slávu. Jako cestu k dosažení toho cíle považuje vraždu budoucího vůdce znepřátelené východní skupiny, Koushiho. Iroha je navenek tvrdá, odhodlaná a naprosto si nepřipouští jakékoliv city: rozená vůdkyně. Tato část jejího já však začne být napadaná druhou částí, konkrétně tou, která nekriticky propadla Koushiho kouzlu. V takových chvílích se Iroha chová mnohem více na svůj věk (15), oddaně následuje Koushiho, kterému říká "Onii-chan" a nepřestává doufat v to, že by někdy její city opětoval. Mezi Irohou a Momoko vzniklo velice silné přátelské pouto ve chvíli, kdy se projevila již zmíněná charismatičtější část Momoko. Iroha Momoko adresuje "-senpai". Je si vědoma zasnoubení těch dvou a většinu času se jí daří tento fakt akceptovat a sebe samou řadit na místo poražené v boji o lásku. Svůj vztah ke Koushimu bere jako podvod vůči Momoko, ale přesto se svých citů nedokáže zbavit.


HanzōIroha ho kdysi zachránila před jistou smrtí. Jako oplátku si vyžádala jeho služby. Hanzo ji od té doby věrně následuje. V podstatě je jediným dalším příslušníkem kmene Hadů, který za jistých okolností celý rozpadl. Irohu adresuje jako "nee-san" a chová k ní neutuchající obdiv. Popravdě, nejen to. Je do ní tajně zamilovaný ačkoliv ona veškeré náznaky vždy ignorovala. A od objevu Koushiho se Iroha popravdě o Hanza zajímá čistě na spolupracovnické úrovni.

Hanzo je otaku a taky tak trochu pervert. To se projevuje v Anime hrách s nespočtem vyvinutých slečen a také v jeho zálibě ve focení... taky to byl on, kdo mě nauřčil výraz "Moa" xD


Nakajima Sanae


Sanae je dědičkou kmene koní. Spolu s její láskou ke svému spolužáku Koushimu je to vražedná kombinace. Jednak proto, že Koně byli vždy tělesní ochránci Psů, ale nikdy neukazovali svou tvář, a jednak proto, že bojová síla jejího kmene spočívá v nošení jakési soustavy kapesníků a šňurek, která by se s trochou snahy dala nazvat kostým, bohužel, tato síla se zvětšuje tím víc, čím méně toho kostýmu na sobě máte. Ačkoliv je tedy Sanae ve skutečnosti tichá a stydlivá, kvůli ochraně Koushiho je občas nucena se téměř vysléknout do naha (jednou bohužel zcela) přičemž se v ní aktivuje hlavní síla Koní spočívající v silném studu. Kvůli výše zmíněném utajování své totožnosti se Sanae před Koushim nikdy jako Martial Artist neprojevila, takže on ji má za normální děvče, jehož přítomnost je pro něj po všech těch šílených Martial Artistech typu Momoko, Iroha jako lázeň.

Sanae je prototyp Otaku děvčete. Čte mangu a má tam svého vyvoleného anděla. Tohoto anděla pro ni v reálném životě ztělesňuje právě Koushi. Avšak kvůli prastarým zásadám svého kmene je pro Sanae jakýkoliv milostný vztah s vůdcem zakázán. Proto tedy, ač těžko, se smiřuje s postem ochánkyně v utajení, která nikdy nepřestaně bojovat za blaho svého milovaného, byť by to mělo být blaho s někým jiným.

Koganei Tenka
Tenka je jedním ze dvou synů vůdce Tygřího klanu. Měl by být dědicem, nicméně starobylé pravidlo dovoluje každému, kdo je dostatečně silný, stát se členem rodiny. Tenka a jeho mladší bráška takto dostali tři nové sourozence: jednu sestru a dva bratry. Nejstarší bratr získal dědičné právo a Tenka byl zatlačen do pozadí. Jako naději na získání svých práv zpět uviděl šanci zabít Inuzuku Koushiho dříve, než se to povede jinému z jeho nevlastních sourozenců. Proto také zpočátku vystupuje jako Koushiho nepřítel a jeden z nepočítaně assassinů. Vše se ovšem zvrtne poté, co Tenka zjistí, že s Koushim je Momoko, což je jeho láska z dětství. Kdysi si složili slib, který byl zvěčněn na Tenkově kopačáku zvaném Becky. Tento slib však neměl tak úplně konkrétní znění takže Momoko si ho vyložila jako příslib odvety v budoucnosti, Tenka jako slíb sňatku.

Míč Becky by se dal vyložit jako důvěrná kapesní poradkyně xD Těžko říct, jestli ten míc doopravdy mluví, nebo je Tenka jednoduše schíza ^^;


HODNOCENÍ:

Anime, na které jsem přišla sama a jsem na to velice hrdá ^__^ Jak už jsem se zmiňovala dříve, dostávalo mě pravidelně do kolen, protože ten druh humorných trapasů, které se tam vyskytují, se jen tak někde nevidí xD. Všechny hlavní charaktery mi byly sympatické, především ale Momoko (jako ženská hrdinka) a Koushi (jako... BISHÍÍK!!! *nosebleed*). Poprvé v životě se mi stalo, že bych měla hrdinku, která je souzena mému vyvolenému bishíkovi, tak šíleně ráda, z čehož vyplývá, že tohle je vůbec první relationship, které podporuju ^__^ Jim to dohromady tak neuvěřitelně ... sluší T__T. A ty kouzelné scény počínající v díle 20... prostě dokonalé <3.

Co se příběhu týče... kostra je dobrá - konec je udělaný doopravdy hezky, příběhy jsou jednoduché ale přece hluboké. Co bych vytkla příběhu je skutečnost že... já prostě nenávidím OTEVŘENÉ KONCE X__x...

Jediná věc, která mi Sumomomo Momomo kazí, je ten ecchi prvek. Podle mě naprosto zbytečný. Bez něj by to Anime pro mě nemělo chybu. Nemůžu se zbavit dojmu, že ty věci co tam občas byly, vznikly čistě jen na základě perverze autorů (tohle snad nemohla dělat žena...). Jedna věc je udělat té 90% části mužské populace radost pár lechtivými záběry a druhá věc je vyžívat se v určitých záběrech... popravdě... bylo to nechutné x_x' V tomhle chlapy nechápu... Nemůžu říct, že by tam ecchi bylo pořád, ale určitě ho tam celkově mohlo být alespoň míň. Mě to za tu zábavu, příběh a bishíka stálo, ale poněkud to snížilo můj názor na autory. No, každému co jeho jest...

Co se logiky týče, Sumomomo Momomo v sobě obsahovalo tak kouzelné, nevinné absurdity, že mi některé vyloženě učarovaly xD Nejlepší na tom bylo, že to vůbec nepůsobilo rušivě. Jedna linie tohoto Anime je braná s určitou nadsázkou a pokud nejste tak moc úzkoprsí, přiberete tyhle drobnosti k té velké hromadě, která z vás mačká slzy smíchu.
Trapas při skládání prádla - omylem se dotkli rukama: u Koushiho shledáváme snahu o rozpačité drbání se na hlavě, nicméně to, co v té ruce drží jsou tak trochu...

pantsu xD

A ZKUSTE NĚKDO POPŘÍT JAK NEHORÁZNĚ JE KOUSHI-DONO KAWAII <3
The end


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yume-chan Yume-chan | E-mail | Web | 13. srpna 2009 v 21:32 | Reagovat

Tohle anime jsem teď nedávno shlédla a musím s tebou souhlasit!!! A taky jsem na něho narazila díky StepManii! Fakt je to prdel a to ecchi mi tam taky tak trochu vadilo. Vždycky v takovýhle chvílích musí prostě rodiče rozrazit dveře a, jak mám já vysvětlovat, že se nedívám na žádné prasárny!

2 daria daria | E-mail | 2. dubna 2011 v 5:44 | Reagovat

ola me encanta la serie ta wena...♥♥♥ me gusta x tenka,inozuka y hanzo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama