GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Březen 2009

Kuroshitsuji recenze

29. března 2009 v 18:50 | Re |  Kuroshitsuji


Kuroshitsuji - aneb Kuro Shitsuji - Black Butler je anime odehrávající se na konci devatenáctého století (konkrétně roky 1887-88) v Británii za dob vlády královny Viktorie, čili v době největšího rozkvětu této země za celou svou dosavadní existenci. Země už prošla Velkou průmyslovou revolucí a hrdě se řítí do moderní doby. Velké výrobní továrny jsou vlastněny aristrokatickými rodinami, lidé se stěhují z venkova do měst za prací, kde jsou zoufalé pracovní podmínky. Země se nejen rozrůstá o provincie v Americe a Asii, ale kvete v ní i černý obchod a všeobecné aktivity podsvětí, ne tak odlišné od těch současných. Na pozadí honosných šlechtických oslav se setkávají okultní sekty, jejichž členové, kteří ve svém životě mají vše, na co jen pomyslí, hledají novou, zvrhlou zábavu v lidském utrpení.


Ciel Phantomhive je dvanáctiletý hrabě, hlava mocného koncernu na výrobu hraček a v neposlední řadě také "Královnin hlídací pes", což je titul náležící někomu, kdo dokáže odstranit trn z oka Královně za každou cenu. Těmito trny mohou být různé nekalé organizace v podsvětí, brutální vraždy Jacka Rozparovače, i nevysvětlitelná zmizení dětí.

Kromě vzhledu a věku v rodném listě však na Cielovi není nic, co by se dalo ztotožnit s dvanáctiletým dítětem. Ciel je chladný, sarkastický, velice inteligentní a nelítostný chlapec s mentalitou dospělého člověka. Nebrečí, když je zraněn, jeho úsměvy bývají neveselé a radostný smích je pro něj zcela cizí pojem. Ne vždycky tomu tak ale bývalo.

Byly doby, kdy byl Ciel veselým, roztomilým synem mocného šlechtice hraběte Vincenta Phantomhiva a jeho ženy lady Rachel. Žil v ideální bohaté rodině, již od raného dětství si hrával se svou snoubenkou lady Elizabeth a veškerými nebezpečími, která se dotýkala jeho otce, jakožto "Královnina hlídacího psa", zůstával nedotknut.

To vše až do dne svých devátých narozenin, kdy se celý jeho život rozsypal jako domeček z karet. Jeho rodiče někdo úkladně zavraždil, rodinné sídlo Phantomhivů bylo vypáleno do základů, a samotného Ciela odvlekli na podzemní setkání jedné z již zmíněných okultních sekt, kde byl brutálně mučen a ocejchován znamením nečistého šlechtice. Takto bylo s devítiletým Cielem nakládáno několik týdnů. Veselého usměvavého klučinu toto zacházení zabilo. Zůstal jen chladný, tvrdý, předčasně dospělý Ciel, který na prahu vlastní smrti uzavřel kontrakt s démonem. Nabídl mu svou duši výměnou za jeho na smrt oddanou službu a pomoc, která měla trvat do té doby, než Ciel uskuteční svou pomstu na lidech, kteří ho odtrhli od jeho milovaných rodičů a nakládali s ním hůř než se zvířetem. A démon souhlasil.

Samotný příběh začíná o tři roky později, když je mladému hraběti Phantomhivovi dvanáct let. Vypálené sídlo bylo znovu vystavěno, Ciel převzal otcovu službu "hlídacího psa" a v celém panství přibyla jedna velice důležitá postava, totiž nový butler.

Jmenuje se Sebastian Michaelis, a jedná se pravděpodobně o jediný žijící exemplář ideální lidské existence. Vzorný, rychlý, přesný, s drobnou úchylkou na kočky, vytrvalý, výborný šéfkuchař, brilantní a vyvážený servírník, esteticky založený zahradník, geniální soukromý učitel v jakémkoliv oboru (tanci, zeměpise, dějepise, šermu, hře na housle etc.), neodolatelně přitažlivý pro ženy, vynikající atlet a v neposlední řadě muž s 500% rychlostí tělesné regenerace, což z něj činí prakticky nesmrtelného. A velice překvapivě se ve skutečnosti jedná o již zmíněného démona.

Na znamení vzájemného kontraktu přišel Ciel o zrak v pravém oku, na němž nyní nosí stejný symbol, jaký se skrýva pod bílou butlerskou rukavičkou na Sebastianově ruce. Díky tomuto symbolu je Sebastian svému pánovi naprosto oddaný. Pokud si Ciel něco přeje, Sebastian mu přání splní. Za předpokladu, že Ciel něco rozkáže za použití znamení na svém pravém oku, Sebastian ho poslechne a splní naprosto vše, i kdyby měl využit svých démonských schopností.

Jinými slovy, Královnin poslušný hlídací pes dostal do rukou zbraň tak mocnou, že se jí jen velice těžko hledá konkurence. První rozkaz, který Ciel vyřkl bylo: "Zabij je všechny." A démon ho poslechl. Tak přišlo o život několik desítek zvrhlých šlechticů, kteří pro své vlastní potěšení nechali týrat malého chlapce. Kdyby Ciel toto zacházení nějakým zázrakem přežil i bez Sebastiana, stejně by jako nejmocnější figurka Královny v boji proti podsvětí nepřežil první měsíc.

Nicméně se Sebastianem po boku se poměr sil mění...

A někde ve stínech toho podsvětí jsou stále skryti ti, kteří jsou zodpovědní za Cielovy bolestné ztráty...


POSTAVY

HLAVNÍ


Ciel Phantomhive: Hlavní hrdina, děj sleduje jeho osudy i uvažování. Mladý hrabě, který zaprodal vlastní duši démonovi kvůli pomstě.


Sebastian Michaelis: Sebastianem ho poprvé nazval Ciel, čímž ho vlastně pojmenoval pro jejich budoucí spolupráci. Skutečné jméno tohoto démona (jestli nějaké má) není známé. Jako butler věrně následuje svého pána a chrání ho. Díky němu je Ciel stále naživu a sídlo Phantomhivů se doposud nesesypalo.
SÍDLO PHANTOMHIVŮ


Bard: V panství oficiálně zastává pozici šéfkuchaře. Ovšem díky jeho zálibě v explodujících věcech, kterou si přinesl z válek v Americe, se mu spíše daří veškeré jídlo kvalitně zpopelňovat.


Maylene: Extrémně dalekozraká služebná zakoukaná do Sebastiana. Pokud zrovna ne kvuli svému špatnému zraku, tak rozhodně kvůli nervozitě z butlerovy přítomnosti Maylene rozbíjí, pouští na zem, špiní atd. vše, na co přijde.


Finian: Kdysi na něm byly prováděny vědecké pokusy, díky nimž má teď Finny stále nezmapovanou nadlidskou sílu. V kombinaci s jeho zaměstnáním zahradníka si můžete domyslet věci jako vyvrácené a zpřelámané stromy. Přesto je velice citlivý a miluje přírodu.


Tanaka: Jediný ze služebnictva, který zažil předchozího pána z Phantomhive rodiny, Cielova otce. Má blíže neurčenou úchylku na obsah svého zeleného hrníčku, což bude nejspíše čaj. Pravděpodobně pro mimořádné vyčerpání věkem je většinou v jakési chibi formě, která umí říct jen: "Ha Ha Ha Ha." Příležitostně ale umí na krátkou dobu přepnout do svého opravdového já, které je jen nabité informacemi.RODINA A PŘÁTELÉ


Lady Elizabeth: Cielova sestřenice z otcovy strany a zároveň jeho snoubenka. Elizabeth je pořád ještě dítě, naivní a bezmezně závislá na všm, co je roztomilé, růžové a chlupaté. Ciela nicméně opravdu miluje, záleží ji na jeho štěstí a snaží s mu pomáhat (i když vlastními metodamy).

Lau: Navzdory své vůdcovské pozici v černém importu zboží z Číny je Lau Cielův přítel (a bude, dokud/pokud nezačne z nějakého důvodu vadit Královně). Sám vědomě vystupuje jako "šachová figurka hraběte". Veselý, optimistický a nepatrně naddržený.


Angelina Durless alias Madame Red: Cielova jediná žijící příbuzná z matčiny strany, jeho teta. Chodí oblékaná výhradně v červené, která ladí k jejím vlasům - odtud přezdívka Madame Red. Na venek šarmantní, sebevědomá královna plesů, kterou zdánlivě neovlivňuje její tragická minulost.


Lady Rachel: Cielova zesnulá matka, starší sestra Madame Red.


Vincent Phantomhive: Cielův zesnulý otec, hrabě Phantomhive, který jako předchůdce svého syna nosil titul Královnina hlídacího psa.SHINIGAMI

Grell Suttcliff: Shinigami zatížený na červenou. Lze u něj nalézt několik krajních úchylek. Především je to muž, který o sobě tvrdí, že "je herečka", nosí nalepovací řasy a používá červenou rtěnku. Také se netají tím, že "chce mít Sebastianovy děti" a vše co tomu má podle pravidel přírody předcházet. Jako zbraň shinigamiho používá motorovou pilu, když zrovna není tato pila dostupná, používá nůžky.


William T. Spears: Něco jako nadřízený, který u ještě vyšších nadřízených přebírá za Grella zodpovědnost. Nosí brýle z 21. století a dal by se s čistým svědomím nazvat "Škatulka". Aneb ulíznutý a upravený. Extrémně nesnáší démony. Jako zbraň používá vystřelovací kopí zakončené jakýmisi nůžko-kleštěmi.


Undertaker:Alespoň v Anime původně velmi známý Shinigami, který ovšem na svou činnost rezignoval a nastupuje jen když je třeba. Jako hobby pro volný čas (či spíš pro důchod) si vybral hrobařinu. Zatížený na všechno, co je spojeno s jeho prací, ať už to jsou rakve, hroby, nebo jen sušenky ve tvaru kostí. Veškeré informace podává za dodání prvotřídního smíchu (aneb rozesmějte hrobaře).
HODNOCENÍ:


Tohle anime jsem si oblíbila nejvíc asi pro jeho maximální všestrannost. Skoro všechny moje chutě si přišly na své. Kuroshitsuji dokonale kombinuje ve skutečnosti velice temný a depresivní (občas i dost brutální) příběh z Viktoriánské doby se šílenostmi a srandou, která vás rozbrečí. Na své, možná ještě víc než na své, si přišly i mé bish-závislosti. Bohatě bych si se Sebastianem vystačila XD I hrabě Vincent Phantomhive není k zahození, to vůbec ne x3. Pro potěchu očí a mého estetického cítění tu byly viktoriánské šaty, ať už ženské (chci!!!), nebo mužské (yum yum *_*).

Takto oboustranný byl i Sebastian, na jedné straně je to pořád démon, kterému nejde o nic jiného, než co nejdříve pomoci Cielovi uskutečnit jeho pomstu, aby si mohl vychutnat jeho duši. Na druhé straně musí řešit všechny patálie spojené se sídlem Phantomhivů. Na na třetí straně je naprosto nehorázně a sladce úchylnej na kočky (já taky, já taky! XD).

Anime má celkem 24 dílů a poslední mohl vyjít zrhuba před týdnem. Když bych měla hodnotit Anime ve srovnání s Mangou, jediné, co bych vytkla je hlavní příběh, či spíš jeho vyvrcholení, které až moc nápadně křičí do světa to, že byl do Anime vpraven násilím, aby se děj vešel do těch tradičních 20-26 dílů. Hlavní záporáci na mě působili docela lacině, a hlavně bylo hodně těžké pochopit, o co že jim vlastně jde. Ke konci už se jevili jenom jako šílenci, jejichž charakter nesahá hlouběji než pár centimetrů. Jinak ale příběh tak dlouho, jak to jen jde, kráčí ruku v ruce s Mangou, humorné momenty jsou autentické, takže zážitek je to rozhodně velký. A velké plus je dabing, který je velice povedený <3.

Na animaci taky nenacházím nic zásadního, co bych jí vytkla. Scény působí živě (v případě potřeby mrtvě) a opět velice věrně. Žádné opakující se scény nebo odfláknuté postavy na pozadí a jejich pohyby. A atmosféra temných uliček Londýna na vás působí věrněji z Anime než z mangy, protože to je něco, co lépe předává animovaný obraz.
Překlad mangy je zatím zakončený Volume 6., chapterem 32. Jak už jsem říkala, do chapteru 21. je Anime s Mangou až na drobnosti autentické. Pak už si každý jde svým vlastním směrem, který co se kvality týče nahrává spíše Manze, protože není prostorově omezená jako Anime.

Když bych měla vytáhnout nějakou hlavní myšlenku, byla by to asi "Jsou věci, které nelze získat zpět a nezáleží na tom, jak moc se snažíš." V Anime málo výrazná, v Manze už je to lepší - a navíc je velká šance, že se to ještě více rozebere.


No a celkové hodnocení? Vrchol hlubokého příběhu to není (mluvím o Anime, Mangu zatím nelze posoudit), tady všechno stojí spíše na nezměrném množství malých a rozličně důležitých detailů, které Kuroshitsuji činí natolik unikátním. Rozhodně je zde určitá inspirace Faustem, ale to už asi každého napadlo. Příběh spíše poskytuje náhled na ne zcela morálně správný životní postoj (pomsta) a na snahu jednoho chlapce si udržet nenávist ke svým nepřátelům. V každém případě mě ale kombinace všech prvků, které jsem už zmínila doslova uchopila a nacpala do krabice fanoušků Kuroshitsuji.

Kuroshitsuji určitě potěší všechny, kteří milují prvky Viktoriánské kultury, temný novověk a nebo krásné bishíky (já já já! xD). Pokud se o vás nedá tvrdit ani jedno, tak si vás získá svým humorem. Je zde humor pro každého - primitivní, složitější, těžký, sarkastický, lechtivý atd.

(Z povinnosti musím dodat -pro pány a některé slečny- , že si zde na své přijdou i milovníci krásných bishinek xD).


Co z toho všeho vyplývá... Kuroshitsuji vřele doporučuji!


Poznámka: Pro bádavé lidičky znalé Kuroshitsuji by tu mohly být lehce spoilerující věci :3 Ale jim už to je stejně nahouby xD A ostatní je nenajdou :D


Sobotní žvásty

28. března 2009 v 11:09 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Mám dost času, abych si sem zase vypsala všechny důležité věci, které se dějí, tak proč bych toho nevyužila? ^^;

Tak hlavně, když jsem sem minule zavítala po dlouhé době, tak jsem tu měla několik nových komentářů - což mi pochopitelně udělalo radost ^^. Hádám sice, že od situace, kdy dostanu na článek pár reakcí už ten den, jsem ještě hodně daleko, ale tak aspoň něco. Všem, kteří mi něco napsali, bych chtěla poděkovat. A ti, kteří sem jen přijdou, něco si přečtou a odejdou - no ani nevíte jak moc bych ocenila pět vašich minut navíc, když byste mi třeba i něco napsali ^^; Ale hádám, že se stejně nikdo nebude obtěžovat xD.

Další věc, v rámci jednoho snu, který se mi zdál ve středu minulý týden, jsem vytvořila (v hlavě) další fan fiction. Dokonce jsem i napsala sedmistránkovou první kapitolu, což je na mě REKORD. Když už něco napíšu, přestanu někde na druhé stránce a taky to obvykle za nic nestojí. Tady u toho jsem se ale docela bavila, jen nevím, jestli má cenu psát dál, protože bych se dostala do problému, kdy bych musela popisovat funkce a části novověké plachetnice a život na její palubě. Na to by mi, obávám se, těch pár filmů o Hornblowerovi fakt nestačilo. Jen tak pro ukázku sem hodím část té kapitoly, kterou jsem ve zkrácené verzi nacpala snad kamkoliv, protože se mi hrozně líbí xD.Podepřel si bradu a zahleděl se na dlouhou řadu trnů na levoboku. Vlastně ho napadala jedna možnost, i když o její možné pravdivosti Will silně pochyboval.
"Mohlo by to být… jako zábrana bránící jiným lodím v přiražení k boku, ale…"
"VÝBORNĚ!" zahřímal pan Lysekin až se celé jeho rosolovité tělo otřáslo v několika přílivových vlnách. "Opravdu výborně! Ty jsi skutečně materiál na důstojníka, mladý Williame, to ti povím."
Will, který nestačil dokončit svou myšlenku, už radši mlčel. Co chtěl říct bylo to, že kdyby nějaká jiná loď chtěla z nějakých šílených sebevražedných důvodů napadnout Trnovou Korunu a za nějakých nepravděpodobných okolností by přežila kanonádu desítek děl umístěných pod trny a skutečně by se dostala k tomu přirazit bokem lodi ke Koruně… no jednoduše řečeno, jediný problém, který by pak posádka takové lodi musela řešit by byl ten, jak šikovně ono přiražení provést tak, aby si o trny z Koruny nepřelámala vlastní stěžně.Další věc stojící za zmínku, i když hádám, že momentálně pro všechny vyjma mě zcela nepodstatná, je skutečnost, že mě včera strašně naštval jeden člověk, a když říkám naštval, ještě se hodně mírním. Jakože hodně hodně. No každý si pod tím něco představí xD.

Tomu člověkovi jsem poslední měsíc urputně pomáhala jak ve hře, tak jsem se snažila vyvést ho z depresivní nálady. Takže už ani nemusím říkat, že jsem od té osoby včera dostala kudlou do zad, jak se tak říká.

Když měl něco udělat on pro mě (jednalo se jen o to, aby hrál tak dlouho, jak mu čas dovoloval, protože stejně musel odejít- on sám by z toho nic neměl, ale já bych měla víc expů), dostalo se mi odpovědi, že to, že nedostanu expy ho upřímně vůbec nebolí, takže proč by měl hrát dál, když on z toho nic mít nebude, a že už několika lidem snažil pomoct a oni se k němu vždycky zachovali hrozně, takže nevidí důvod, proč by se měl kvůli mě obtěžovat... a pak odešel.

Je fakt paradoxní, že tenhle člověk pro mě za ten daný měsíc neudělal ani nejmenší prd, a teď si ještě dovolil otevírat... erm... pusu xD na někoho, bez koho by v té hře byl pořád jen slabá socka (pokud by tam vůbec byl) a tvrdit mu, že nestojí za pomoc.

Prostě jsem naštvaná xD. Já vím, že se říká "Nechť slunce nezapadá nad vaším hněvem." ale tenhle hněv vznikl až po západu slunce, takže to myslím zas až tak nebolí xDD
Jo, taky mě napadlo, že bych mohla do blog designu ještě posadit jednu mokonu s tabulkou MENU, dokonce jsem ji už i načrtla, ale nějak se mi nelíbila, takže asi až někdy jindy ^^;.

Proč černá Mokona - no tj jednoduché, já jsem černá, Temi je bílá, už obě máme i plyšáky + já budu mít i čepici, takže by se Larg (černá mokona) dala nazvat jako můj nový maskot. A kupodivu to ani není kvůli tomu, že jsem dostala plyšáka a teprv pak jsem z Mokony učinila maskota - přesně naopak :D. A toho plyšáka jsem si poctivě koupila za svý xD.

Na tom se mimochodem krásně projevilo, jakými kvalitami oplývá Česká pošta, protože s tou, když máte štěstí, dostanete balík z ČR do týdne. Nám s Temi došly ty Mokony z druhé strany světa přesně za 7 dní. Což je hustééé~.Normálně byste asi ani nevěřili, jakou zábavu na volné chvíle může skýtat populární ptačí budka na vašem balkoně xDD. Nejlepší je lojová koule pro sýkorky. Visí na šňurce z jedné větvičky, co jsme tam přidělali, a když se na to vrhne sýkorka, divili byste se, jakou dokáže chytnout rotaci a ona u toho všeho vesele hoduje xD. Nejvíc podivující na tom je skutečnost, že je pak schopná ještě odletět a nevypadat při tom jako opilá ^^;

(až dorazí táta, hodím sem i fotku, na tom jeho PC s tisícovkami fotek s názvy Z004256 bych našla leda tak velký kulový xD)

Opět nový layout

27. března 2009 v 19:38 | Re |  Kuroshitsuji
No, tak jsem opět vyprodukovala nový design - sice se držím staré a zaběhnuté základní formy, ale pokaždé se snažím dodat něco nového, aby se bylo na co koukat. No snad se mi to povedlo i tentokrát.

Prostě... na Kuroshitsuji NEŠLO neudělat design xD. Teda možná to ještě šlo do té doby, než jsem v manze narazila na obrázek Sebastiana s naběračkou, což je u něj moje nejoblíbenější zbraň xD (viz minulý článek). Pak už jsem ten design prostě udělat MUSELA. Prostě Sebby no xD

Dala jsem se i do čtení mangy (což je u mě neobvyklé xD když je na něco anime, obvykle se nedokopu číst mangu) a jsem za to ráda xD. Až do chapteru 21 to vcelku věrně jede s příběhem Anime, takže jsem se mohla opět jen vesele chlámat těm stejným scénám, jen z jiného úhlu pohledu XD. Lidičky, tohle je doopravdy dokonalé :D Už bylo na čase, abych si našla novou anime vášeň ^^.

No a teď jak to začalo jet svým vlastním směrem, tak si to užívám dvojnásob, prostě proto že to neznám *...*

Stále trpím a čekám až budou osubovány poslední díly tohohle a Soul Eatera.

Normálně jsem se dokonce rozhodla i kouknout na Death Note. Žrát do morku kostí bych to asi nemohla, ale to Anime mě donutilo kouknout na dvacet dílů vkuse a nebyla jsem schopna se od toho odtrhnout, což o kvalitě rozhodně svědčí. Tohle ovšem platilo zrhuba do dílu 25, díly 26 a 27 mi totálně zkazily chuť a tak jsem DN řekla své sbohem. A L rulí ^^.

No, a na Pangye jsem dala další 2 HIO ^^. To jen tak abych se pochlubila prázdnému prostoru xD.

+ ještě k novému layoutu jako vždy patří i nový banner, takže zde:


Bishmania xD

20. března 2009 v 20:54 | Re |  Kuroshitsuji
Yo, dlouho jsem se tady nějak neozvala, ale tak pauzy do života patří XD. Momentálně mám rozkoukané dvoje anime nadoraz - do posledních dílů, které jsou vyšlé/osubované, a protože mi z ICQ všichni zdrhli, a ja mám opravdu AKUTNÍ potřebu si někde vypumpovat dojmy, blog se zdá být ideálním místem xD.

Takže ve zkratce - Anime číslo 1: Kuroshitsuji (Black Butler)

Na to mě překvapivě opět dostala Temi - ona má na mě fakt blahodárný vliv, všiml si toho někdo? XD Samozřejmě jako dva hlavní hrdinové jsou bishíci, ale protože jednomu je dvanáct, můj zájem se zcela zaměřuje na toho druhého XD


Děj se odehrává v době Viktoriánské Británie a všeobecně si vychutnává protiklady xD.

Protiklad číslo jedna:

Hrabě Ciel Phantomhive - věk dvanáct

versus

Sebastian Michaelis (což je ovšem jen alias xD) - věk neznámý, démon, povolání butler = prostě... extrémně věrný jednomu malému i když na svůj věk až moc vyspělému chlapci (a obléká ho, koupe a zachraňuje atd atd ^^).

Ciel se chce pomstít těm, kteří mají na svědomí smrt jeho rodičů a uvržení jeho samotného "do pekel" a proto vytvoří kontrakt s jistým démonem a za jeho služby a pomoc v dosažení této pomsty mu nabídne svou duši.

Démonka charakterizuje takový bezzubý úsměv xD Ne, že by Sebby neměl zuby, to ne, ale on se prostě vždycky usmívá tak, aby mu nešly vidět, což je... takové pro něj úchylně charakteristické XD. On se vůbec usmívá skoro pořád...a co mě na něm štve,,, typický příklad bishíka, který si je moc dobře vědom jak působí na ženy a využije toho, když je třeba.... ŠMEJD! XD A nakonec stejně naklusá za Cielem... xD


Protiklad číslo dvě:

Ačkoliv se to tady jen hemží bishíky, zlými, hodnými, hodnými s temnými sklony, zlými ve službách hodných s temnými sklony, bishíky oddanými, zrádnými atd... tak skutečně ... nejedná se o Shounen Ai XDD (zatím - co není může být xD). Jako pro bystré byste tam možná našli chaboučké náznaky, jenže ty jsou tak vrtkavé, že z nich nic nevyčtete xD. I toho má ovšem vyjímku v podobně Shinigamiho, který je teda akutně teplý XD (fakt jako, co shinigami kdekoliv v anime, to exot xD).


Protiklad číslo tři:

Nacházíme se ve Viktoriánské Británii a všeobecně se tady pohybujete spíše za hranicí stínu a řeší se všeliaké temné problémy atd atd... a přitom to je pořád anime, u kterého brečíte smíchy xD. Samozřejmě hlavně kvůli Sebastianovi... když už on přímo nevytvoří smíchuhodnou situaci, tak ji vytvoří někdo kvůli němu XD.

Pokud se ptáte, čím může démonický sexy bishík vytvářet vtipné situace, odpověď je prostá: Umí vše XDDD. Nejdřív jako jen koukáte, pak se smějete, a pak se smějete ještě víc XD. V tomhle autoři řekněme... neznali mezí XD. A jako proč ne - veškeré ideální charaktery v jakémkoliv anime co jsem kdy viděla, ačkoliv byly ideální, nikdy to nebylo na 100% xD. Sebby jo. Jeho jedinou slabostí je skutečnost že moc nemusí pejsky (což má docela problém, protože jeden pes se do něj zamiloval a shodou okolností je to pes, který se při vzrušení mění na nahého muže xD).

Jinak takové pitomosti jako že do něj nastřílíte pár desítek nábojnic on dvakrát neřeší. Pokud je rovnou nechytí ve vzduchu, tak z něj po nastřílení zase vypadnou a on vám je zakrvácenou ručičkou a tím jeho typickým úsměvem vrátí xD. Nic nenormálního, že nájemné zabijáky povraždí létajícími talíři (hele, je to butler, takže když říkám létající talíř, představte si to nejzákladnější pod pojmem "talíř" a dodejte "létající"), a nebo také moje extrémně oblíbené bylo, když všechny pomlátil naběračkou na čaj a chlebem s karí xD.

Ale ono se jedná i o způsob, jakým on řeší situace xD. Když už je třeba, aby ho někdo nepoznal, udělá to tak, že si nasadí hlavu soba (jakože vypreparovaného soba) a jde do boje takhle xD. Přičemž skočí na scénu, ukloní se a řekne: "Dobrý den, já jsem sob." (okolí zírá) "Mohl by to být špeh!!!" "Ne, já jsem jen sob." (+ ta hlava soba xD).

Ze Sebastiana si občas udělá srandu i Ciel, je to sice jen vzácnost, protože on je hodně emo-loli boy (ano, tohle fakt existuje) a chová se tak na dvacet minimálně xD. O další zábavu se stará hlavně již zmíněný Shinigami (jehož kosou jsou buď nůžky nebo motorová sekačka), který velice touží po... ehm... slastech se Sebastianem (ten statečně odolává) + tím svlékacím psem, nebo jak bych ho mohla nazvat. My mu sice říkáme Full-Frontal, ale to je zas jiný příběh xD.


--

Tohle bych ani nepovažovala za recenzi, je to prostě jen výplod mé euforie, či v čem se to teď nacházím a musím říct, že jsem se jen u toho psaní tlemila jak blbá xD.

Vzhledem k tomu, že to teď momentálně stojí na 22. díle a já stále nevím, kolik že dílů se to vlastně plánuje, nemůžu si ani utvořit představu o tom, jestli už se v ději dostáváme na konec. Ale, můžu říct že těch posledních pár jsem si zatím užila nejvíc *__*.

Jen tak pro představu, jak asi moc trhlý to anime je když chce:A teď... protože hádám že po tomhle videu už nikdo nevěří, že to anime je skutečně DARK, tak se mrkněte na tohle... (je nádherný, nádherný nádherný ^^)
A Anime číslo dvě - Soul Eater (a Kishin Ashura *_*) už je dva díly před koncem, takže, za předpokladu že mě to hodně nadchne, tak z toho vyplodím velkou a objemnou recenzi :)