GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Březen 2010

DTB OST: Blend in

31. března 2010 v 13:44 | Re |  Darker than Black


Můj nejoblíbenější track z DTB1 OST. Je tam jeden hudební motiv (0:58-1:12), který mě v anime nadchl a později jsem se ho snažila najít, jenže neúspěšně. Až včera jsme si s Draaki vyměnily svoje OST (já měla 2. a ona 1.), tak jsem si je pustila celé a najednou to slyším... Myslela jsem že včerejšek už nemohl být lepší než byl a pak tohle...  ♥

LYRICS:

They work hard to blend in
Just a few to mention
So it seems

We have been together in good and bad times
We've fought the crimes for years
Is this all life has to give?
We have been apart and lost our feelings
Well, when the night comes fallen in
Then I know why I choose this life

Oh, let it be a trend, you talk to me
Early in the morning
We're here all day and night

Oh, we have been through the good and bad times
We're working side by side
Is this all life has to give?

They work hard to blend in
Just a few to mention
So it seems
They work hard to blend in
But it's all pretending
Like a dream

Jak vypadá DTB nadšení ve škole xD

29. března 2010 v 18:32 | Re |  Darker than Black
Stereometrie

Cestina

Taky Čeština
(Pokus o Liho výraz xD')

Darker than Black: Ryuusei no Gemini - rencenze

28. března 2010 v 21:07 | Re |  Darker than Black
DTB 2
(2. série)

SPOILER WARNING - opovažte se to číst, jestli jste neviděli první řadu, ve vlastním zájmu xD


Darker than Black - recenze

26. března 2010 v 22:44 | Re |  Darker than Black
Darker than Black
(1. série)
(EDIT: Koukla jsem na první díly znova a opravila pár blbostí, co jsem napsala v úvodu)

Hvězdná obloha zmizela...

Bývali lidmi - pak se svět převrátil naruby a oni byli obdařeni speciálními schopnostmi. Cenou za ně byly jejich emoce a city. Stali se z nich racionálně uvažující nemilosrdní vrahové. Rozebraly si je různé špionážní organizace a společnosti jako vykonavatele špinavé práce. Začali být označováni za jinou rasu... ovšem jen zasvěcenými osobami. Obyčejnému smrtelníkovi, který se s nimi setkal a přežil to, byly všechny vzpomínky jich se týkající vymazány pomocí ME (Memory Erase hádám). Hvězdami na nové noční obloze jsou jejich životy a každá padající hvězda symbolizuje smrt jednoho z nich. Vítejte na Zemi která je zmítána čímsi mezi věkem mystična a techniky. Vítejte ve světě kde žijí Contractoři.

Na tuto Zemi přicházíte jako někdo, kdo nemá nejmenší tušení, co se to kolem sakra děje a přicházíte přímo do středu dění. Nikdo se moc nezajímá o to, aby vám bylo něco vysvětleno, počítají s tím, že dokážete přemýšlet a nepotřebujete vysvětlení servírovat na podnose. Musíte zapnout hlavu a přemýšlet, spojovat, dedukovat...

Na tuto Zemi přicházíte doprostřed policejní honičky v Tokiu. Pronásledovaným je francouzský agent a zdá se, že karty jsou rozdány, když je zahnán do slepé uličky na střeše jedné z budov. A pak se jeho zornice rozzáří červeným světlem a on pronásledovatelům jednoduše uletí. Jeden policejní agent pouze vyděšeně vykřikne do vysílačky: "Je to Contractor!" Jeho nadřízená, Kirihara Misaki sedící v modrém Porsche dole na silnici dostává okamžitě informaci od astronomů - číslo aktivní hvězdy a jméno muže s touto hvězdou spojenou. A všechno, co jste doposud mohli od tohoto anime očekávat se pomalu začíná hroutit.

Náš francouzský Contractor dolevituje na střechu jiné budovy, jeho oči 'zhasnou', on se zhroutí u zdi a po chvíli výdechu si bez milosti vykloubí dva prsty. "Tohle je tvá Remunerace?" ozve se do ticha hlas. Francouz vyděšeně zvedá hlavu. Ve tmě se mihne černá kočka. Nad louží vody pod okapem se vznáší podivná světélkující mlha. A na druhé straně střechy stojí postava.  Ten, kdo Francouze našel, není od policie... Má dlouhý černý plášť a groteskní masku na obličeji. Následující krátký střet končí smrtí francouzského Contractora, který je později nalezen svými předešlými pronásledovateli, zhroucený u zábradlí s křečovitým výrazem agonie ve tváři. Policisté se dozvídají, že na mrtvém nejsou patrné žádné vnější příčiny smrti a jejich nadřízená dostává zprávu z Národní Astronomické stanice: Během incidentu projevila krom hvězdy mrtvého Contractora zvýšenou aktivitu také zcela neznámá doposud neaktivní hvězda jejíž 'majitel' není znám ... Hvězda číslo BK201...

Takto jste se poprvé setkali s Ním. Ma tři tváře, tři strany povahy. Když si nasadí masku, stává se z něj nemilosrdný vrah, rychlý jak blesk, zabíjející elektřinou... Contractor označený podle své hvězdy BK201... Jen stěží by mohl být spojený s flegmatickým, milým, nenáročným a poněkud nechápavě se jevícím Li Sheng Shunem, výměnným studentem, který přijel do Tokia z Číny a právě si našel levný podnájem... Pravá osobnost této postavy se pohybuje někde mezi těmito póly. Muž, do něhož nevidíte, celé díly sledujete v nejistotě, jestli je ten hodný nebo ten zlý. Slyšíte, že by neměl mít srdce a emoce... a přece se vám v jeho chování objevuje něco, co s touto definicí nedokážete ztotožnit... Jeho kódové jméno: Hei.

Hei

Začátek Anime může být poněkud obtížný. Byla před vás položena určitá fakta se kterými se musíte vyrovnat. Bude tu hodně vražd, několik z nich opravdu vynalézavých. Musíte mít buď dobrý žaludek, nebo se nad to zvládnout povznést. Současný svět vás svým představováním nešetří, ale autoři vás nechávají, ať si ho objevíte sami. Pokud jste hodně všímaví, začnou se vám první souvislosti lepit dohromady docela brzo. Časem už jsou nastíněny v událostech takovým způsobem, že je nepochopit jednoduše nelze. Pracuje na vás sugesce... nikdo se vám nenamáhá nějak blíže vyvsětlit, co je to Heaven a Hell's Gate (oni to totiž sami neví). A vy se po čase přistihnete, že ačkoliv vůbec netušíte, o co se jedná, pracujete s tím pojmem jako s něčím, co se vyskytuje ve vašem slovníku a má kdesi v podvědomí svůj význam.

Pokud vydržíte pár dílů, tenhle svět vás vtáhne do své atmosféry; zabydlíte se v něm ať už se vám to líbí nebo ne. Bude vám připadat známější a logičtější s každým dílem... Pak budete mít radost jako dítě, když zjistíte, že chápete události dopředu. K novým pojmům si najednou dokážete dosadit významy...

Hei

Budete sledovat Heie... Heie, který přichází jako naprosto neznámý nový zaměstnanec jedné větve tzv. Syndikátu. Nikdo neví co to je. Takže prostě Syndikát. Začne vám docházet (dřív než okolí), že Hei je jiny; že zde existuje určitý rozdíl mezi ním a krutými Contractory, se kterými se setkáváte v každém díle, a kteří si dost často vraždění velice užívají (jsou-li jejich schopnosti k vraždení uzpůsobeny). Už jen to, že Hei nemusí po každém použití své síly platit Remuneraci - náhradu za použité schopnosti, kterou má každý Contractor jinou. Dojde vám, že existuje několik stran, které se přetahují v mocenském boji a také to, že Hei je černá ovce, protože jeho skupinka se neřadí ani do jedné z nich (a obvykle jim všem okázale kazí plány).

A že je to opravdu zajímavá malá skupinka. Huang, jediný lidský člen, nenávidí Contractory a nenamáhá se tím nějak tajit. Počáteční nedůveřu Hei také sklízí od Maa, Contractora, jehož schopností je posedávat těla zvířat. Jedna taková akce skončila smrtí jeho lidské schránky a Mao tudíž zůstal uvězněný v kočičím těle. Zpočátku je jeho úkolem, krom běžné pomoci ve stopování, také hlídat Heie, který vzbuzuje podezření svým necontractorským jednáním. Zbývající člen této čtveřice, respektive členka, je Yin - Doll - médium taktéž bez emocí. Její schopností je sledovat vše v okolí jejího elementu, do kterého dokáže vysílat svého ducha. Tímto elementem může být elektřina, sklo... v případě Yin je to voda. Jinými slovy, nejpodivněji složená skupina tajných vykonavatelů rozkazů zeshora, jakou byste si asi mohli představit.

Všechny drobné případy, kterými se Hei musí zabývat, ve svém pozadí pomalu skládají cosi většího. Zjišťujete zlomky informací o katastrofě, která se stala před pěti lety v Brazílii v oblasti Heaven's Gate (Nebeské brány). Protipól této brány, Hell's Gate (Pekelná) se nacházi v Tokiu a je od ostatního světa oddělen obrovskou zdí. Hei během oné katastrofy přišel o sestru, ačkoliv není doopravdy jasné, co se vlastně stalo, a on sám si rozhodně nemyslí, že je mrtvá. Jak do sebe toto puzzle zapadá stále víc, děj začíná být až nebezpečně vtahující. Cesty tří skupin hrdinů (Hei a spol., policistka Kirihara a spol., soukromé očko Kurasawa a spol.) se náhodně setkávají v různých situacích a i přes veškerou řekněme poněkud ponurou náladu se rozhodně zasmějete a ne jen jednou.

Wall


HODNOCENÍ: Náhody se občas dějí, a občas někdo jako já, kdo se odmítá koukat na anime sám (protože když jste sami, žere to polovinu zábavy), najde něco jako náhodný obrázek, s náhodným bishíkem, přečte si komentář autora a naprosto náhodně si řekne "To zkusím."

Tahle náhoda mě přivedla k jednomu z nejlepších anime, s jakými jsem měla doposud tu čest, pokud ne přímo k nejlepšímu. Přiznám se, že ten začátek, výše uvedený jako něco, co nějak musíte přežít (jste ztraceni, nevíte čeho se chytnout a především nevíte, co si myslet o hlavním hrdinovi), jsem přežila právě díky tomu obrázku. Kvůli komentáři autorky, která tomu anime i té postavě vyznávala své nejvyšší sympatie. Tedy abych byla konkrétní, já jsem zkoušela víc anime, a jen opravdu na málo z nich jsem vydržela koukat sama až do období, kdy se něco začne dít. Tady mě v oné krizové chvíli podržel obrázek a taková ta patriotská hrdost typu "Tohle sis našla úplně sama, šla jsi do toho úplně sama, tak vydrž!"

Ale jinak nemůžu říct, že bych se nebavila už od prvního dílu. Vlastně jsem se smála docela často, většinou situacím, do kterých se dostával Hei, lépe řečeno Li, ve kterém vždycky vidíte za tou naprosto kouzelnou nevinnou povahou jakousi Heiovu jiskru, která pozoruje okolí. V prvním díle, kde jsem ještě opravdu netušila, co si o Heiovi mám myslet, jsem si vrcholově užívala chvíle, kdy odešel náhodný civilista (dobře, ne tak náhodný, taky nějaká agentka, ale v civilu) a Li začínal přepínat do naprosto dokonale vražedně se mračícího Heie xDD.

Angry


No a s postupem epizod jsem Heiovi propadla ani jsem si nevšimla jak. On je totiž... jiný. Můžete říct, že je tajemný, ale tajmených postav už v anime bylo a řekněme, že i při vší dobré vůli byste druhého Heie jednoduše nenašli. On má prostě minimálně o jeden rozměr víc než ostatní hrdinové z mých jiných oblíbených anime, a ano, mluvím i o Lelouchovi. Ten ačkoliv měl naprosto geniální mozek a plánování, tak se pořád vejde do... nazvěme to '3D bishík'. No a Hei je '4D' v plné kráse. On má ten rozměr, který vám nedá spát. Žádný romantický fanatismus (u holek)... vy prostě... musíte přemýšlet xD Pořád a o celém anime. Já se dnes v noci vzbudila ve čtyři ráno (protože venku řvali kosi) a vůbec se mi nechtělo usnout, takže jsem dvě hodiny prostě jen přemýšlela o DTB.

Další velká Heiova výhoda je, že to není žádný na-svůj-věk-se-rozhodně-nechovajícíí kluk (14-17), jak už se v anime stalo pravidlem. (Když jsem nad tím přemýšlela, dospěla jsem k závěru, že je to proto, aby mohl být příběh zasazen do atmosféry střední školy.) Hei prostě už dospělý JE, a já jsem zjistila, že tohle je ten pravý šálek kávy pro mě, protože nějak víc fanatizovat do 15-16letých studentů, to už se jaksi dostává z mé věkové sféry. Nehledě na to že bishíci v černém plášti a s maskou mají své určité kouzlo sami o sobě xD.

A ta jeho schopnost si nenápadně sehnat 'baito' kdekoliv, protože tam zrovna potřebuje být, je víc než úsměvná xD.

Stejně tak, jak už jsem se zmínila, vrostete do toho světa. A nevyberete si. Prostě do něj vrostete. Naladíte na frekvenci Darker than Black a pak už si jen užíváte. Celé to anime je zvláštní, jeho atmosféra je jedinečná a jiná.

Hei


Technické hodnocení: Darker than Black má na svědomí studio Bones, což, jak správně ohodnotila Blackie, je studio s dokonalou animací pohybu. Pohyb je pastva pro oči. Pohyby Heie dvojnásob.

Hudbu komponovala Kanno Yoko, což je také záruka kvality - v první sérii se OST na pozadí nese v jazzovém duchu a ono se to k tomu jakýmsi zvláštním způsobem hodí. De facto je to jeden faktor tvořící onu zvláštní atmosféru.

A pak tu jsou openingy. Dva - skvělé jak animačně (víc ten druhý, slint) tak písničkově. Je tedy pravda, že na mě opojení první openingovou písní Howling přišlo až dneska (takže po 3-4 dnech sledování), nicméně ten úvodní recitál se mi líbil od začátku. V Openingu je značně nekompletní a jeho plné znění je takovéto:

A night sky full of cries...
Hearts filled with lies...
The Contract--is it worth the price?
A soul pledged to the darkness,
now I've lost it, I know I can kill,
the truth is just beyond the Gate...

Vypovídá úplně vše, nadhazuje myšlenku... prostě se skvěle hodí. A druhá píseň -  Hero without a name - taky mluví za vše, je perfektní a v kombinací s tou animací, která nám nabízí trochu víc oné pohybové extáze (Hei) = dokonalost ♥.

Takže já tomuhle dávám pět hvězdiček a čestné uznání navrch. Zkuste to - respektive zkuste vydržet těch pár dílů a dovolte tomuto anime, aby si vás přizpůsobilo samo sobě. Stojí to za to. A to se pořád bavíme jen o první sérii :3. Jestli chcete radu, tak nevyhledávajte obrázky z Darker than Black dřív, než dokoukáte první a načnete druhou sérii alespoň jedním dílem. Připravili byste se o veeeelký kopec zábavy xD (Fakt xD).


OPENING 1:


OPENING 2:

Anime Yaoi XD

21. března 2010 v 20:28 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Přijde sestra na ICQ.

salmonella ‎(19:53):
poslouchej, chtěla jsem si na youtube pustit Everytime we touch a bylo tu na výběr pár anime s tou písničkou

po chvíli


salmonella ‎(19:56):
jen prosímtě říká ti něco anime yaoi?
páč tady na to zírám


Někteří sourozenci vám prostě náladu vždycky zlepší xD

Nejepičtější námořní bitva všech dob

5. března 2010 v 21:53 | Re
xD


(Kdo viděl Hornblowera, slyší v tom i něco víc xD)