GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Červen 2010

Knight Rider se vrací

29. června 2010 v 17:19 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Moje láska z dětství se vrací v novém kabátě xD Zcela náhodné zjištění, podle všeho s dvouletým spožděním, ale chápete, jak z toho šílím?! Jak já to milovala xDD Takové ty nevinné, lehce kýčovité scénky a nezapomenutelná atmosféra seriálů natočených během 80. let ♥. Tedy mě to v té době samozřejmě nepřišlo. Na kýče jsem byla moc malá a 80. léta léta byla řekněme ještě skoro aktuální xD

A teď náhodou na Primě (já, jež TV nesleduju) zahlédnu reklamu na Knight Rider: Legenda se vrací (v tomhle případě mi uber cool jméno nevadí xD patří to k tomu). Tak jsem fakt zvědavá. Asi to hned zkusím najít někde na online streamu, prostě se potřebuju podívat xD. KITT prošel face-liftingem, jsem zvědavá, jakého prince nastrčí jako hrdinu. Och, jestli mě chytnou záchvaty náhodného nostalgického fangirlismu, budu jen ráda XD. Ochocho. Léto je tu xD

Pro ukázku jsem zvolila jednu z fan předělávek openingu. Řekněme, že ten originální je takový... jaksi... jen o autě xDD Tady jde víc vidět, co všechno to auto umí! (a to ještě nejde vidět vše, fakt ne xD).

WARNING: Možná se lehce pocucháte smíchy, ale stojí to za to xD
Takže, co z toho vyplývá? Tenhle KITT je auto, jaké by si muži z Cobry 11 (bojujících ve dne i v noci atakdále) jen mohli přát. Umí zmizet, umí skákat, umí se přebudovat na co chce (ja chci KITT-traktor! XD), umí se řídit, umí střílet zlé mafiány, umí se samo postarat o to, aby se nerozbilo (popř. nebylo rozbity) a samozřejmě i mluví. Jo, a je uber-cool past na ženský (to bezpochyby). Souhrn...? Kam se hrabe zastaralé projíždění lávou! XDDD *jde si otřít oči*

PS.: Stará znělka je lepší, mohli nechat tu melodii :/

Zaslaná Pošta film - recenze

22. června 2010 v 22:48 | Re |  Zeměplocha
ZP

Jeho nepříliš prozíraví rodiče mu dali jméno Vlahoš, Vlahoš von Rosret. Nesmějte se, někdo prostě nemá štěstí, ale může dostat přidáno na jiném místě. Vlahoš je kupříkladu geniální podvodník. V Ankh-Morporku ale jeho cesta končí. Se zdejším Patricijem vycvičeném v cechu vrahů, majícího své špehy všude, totiž není nejlepší si zahrávat. Jak se jednou dostanete na jeho černou listinu, není cesty zpět. A na takovou listinu se dostanete docela snadno, když přivedete ke krachu pár bank v jeho městě a trochu zamícháte karty ve vedení nejdůležitější přepravy zpráv na celé Zeměploše: ve Velké Semaforové Lince.

Vlahoš je oběšen. Tím pro Zeměplochu zemřel podvodník známý pod spoustou jmen, vyjma svého skutečného. Samotný Vlahoš von Rosret, snad kvůli svému poněkud nešťastnému jménu, unikne smrti o délku jednoho palce. Patricij, lord Vetinari, se pasuje do role jeho anděla a nadělí mu možnost volby: Buď odejde z místnosti dvěřmi, za kterými není podlaha, nebo oživí činnost poštovního úřadu tak, aby byl schopen konkurovat monopolu Linky.

Poštovní úřad je polorozpadlá, zašlá budova přeplněna tisíci neodeslaných dopisů a post poštmistra je údajně stíhán krutou kletbou. Posílání dopisů podle všech patří minulosti a vstříc zářivé budoucnosti okrádání zákazníků kráčí nelítostný Nadosah Pozlátko v čele Velké Linky. V takto neřešitelné šituaci je mysl a fantazie podvodníka možná to jediné, co dokáže Ankh-Morporskou poštu spasit...

Vlahoš

HODNOCENÍ: Moje nejoblíbenější kniha Zeměplochy se dočkala filmového zpracování. Toto s sebou smozřejmě přináší nejistotu, protože by to nebylo poprvé, co se z knižní adaptace stalo něco naprosto otřesného, co vám tu knihu zkazilo (Eragon). Když jsem poprvé viděla herce Vlahoše, byla jsem zklamaná. Nezdálo se, že by MĚL Vlahošovo nezlomitelné charisma. Stejně tak celý trailer budil v divakovi dojem, že se bude jednat spíše o lacinou podívanou. Nicméně... S nezměrnou radostí vás můžu ubezpěčit, že oboje mé obavy byly naprosto plané a ze Zaslané Pošty se po mé nejoblíbenější knize stal i můj nejoblíbenější zeměplošský film!  =D


Celý film je prosycen humorem z knihy, který je sám o sobě skvělá záležitost. Zde navíc přibývá faktor herců, kteří se svými výkony, gesty a pohledy postarali o velké množství třešniček. Příběh zůstává nezměněn, jeho hloubka, poučení i satira na lidské vlastnosti k nám přichází v doprovodu nenápadného ale dobře voleného soundtracku, který se vám nevnucuje, ale výborně dokresluje celou atmosféru.

Herecké výkony na hlavních postech jsou výborné, nenašla bych na nich moc k vytknutí. Co se vedlejších rolí týče, občas se tam vyskytuje taková až přílišná nepřirozená afektovanost, která je asi Britům vlastní; přinejmenším v jejich fantasy filmech (např. v Harry Potterovi) se s ní u podřadnějších rolí setkáváme docela často.

Vlahoš... Vlahoš je perfektní. Můj respekt k němu rostl v průběhu celého prvního dílu a když v druhém (KONEČNĚ!) oblékl zlatou uniformu Vrchního Poštmistra, dílo bylo dokonáno :D. Richard Coyle je sice trochu jiný Vlahoš než ten v knize, ale není o nic horší - řekla bych, že filmový Vlahoš se možná dokáže dostat do více humorných situací.

Krasomilu Adorátu Srdénkovou alias Bodlinu jsem v knize příliš ráda neměla. Ve filmu si mě naopak získala hned. Asi je to postava, která potřebuje být dobře zahraná, aby byla kompletní. Claire Foy je krásná, vzhledem by se hodila na gotickou zpěvačku metalové skupiny a z Bodliny udělala naprosto neodolatelnou slečnu, takže narozdíl od knihy mi ve filmu nevadilo, že si ji Vlahoš zvolil za svůj milostný objekt.

David Suchet (kterého můžete znát například jako Hercula Poirota) stvořil nový stupeň pro záporáky, doopravdy mě děsil XD.

Charles Dance aneb náš zrzavý Vetinari podal také dobrý výkon. Opět musím říct, že jeho Vetinari se od původního charakteru postavy liší - tenhle je tak nějak víc... lidský. Rozhodně se jednou mile usměje a v té chvíli si znalec Zeměplochy řekne, že knižní Vetinari by se určitě neusmál. Zároveň si ale nejste jistí, jestli vám to vlastně vadí.

Jedna z věcí, které se mně osobně na flmu velice líbily, byly samotné semafory. Jako by mi vypadly z těch představ, o kterých víte, ale nemáte tolik fantazie, abyste jim dali přesný tvar. Semafory, jejich ovládání i ten zvláštní, mocný, až znepokojivý pocit, který ve vás vyvolávají... a zeměplošská verze 'Ájťáků' a hackerů si u mě získala v dušičce speciální místo XD.

Semafor

Celkově je Zaslaná Pošta skvělá záležitost - zatím jsem na ni četla jen kladné názory a to jak od čtenářů tak od lidí, kteří se s příběhem setkali poprvé. Odchylky od knihy jsou minimální (i když ta největší nás připravila o divokou jízdu na Borisovi a následné chlazení Vlahošovy zadnice v nádobě s ledem xD - na druhou stranu připravila scénu 'Zlobivý kluk'), což každý původní čtenář jen ocení. Takže se s potěšením přidávám do zástupu kladného hodnocení a dávám tomuto filmu pět hvězdiček a srdíčko navíc ♥.

PS.: Je zvláštní, že tam ani jednou nedali Smrtě. Je proslulý tím, že se vyskytuje v každé knize Zeměplochy. Zezačátku jsem na něj myslela, ale na konci mi už ani nechyběl (Vlahoš na ten humor stačí xD).


 FILM ONLINE ZDE


Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka - TRAILER

18. června 2010 v 19:37 | Re |  Videovna
Vypadá to moc dobře :D už se těším ^^. No ano, neptařím k těm, kteří na Narnii hledají všechno špatné jen proto, že to má jasně náboženskou tématiku. U mě by to bylo pochopitelné, ale velice si vážím lidí, kteří nevěří a přesto si své komplexy nevybíjejí na filmu :)


Pangya: Anglické hlasy

12. června 2010 v 20:15 | Re |  Pangya
Tak, a je to tu: anglický dabing pro postavy v Pangye. Jestli je dobrý nebo ne, to je na každém z vás, mě osobně se většinou nelíbí, že výkřik "Pangya!" dvakrát neprožívají, ale jinak tam jsou dobré hlášky, zvlášť Kaz. Ten je dobře nad věcí XD. Lucia je pěkná narcistkaa Arin je naprosto otřesná... já si to o ní myslela vždycky, ale ten hlas tio zapečetil xD

Jinak, itemy na ony hlasy se pravděpodobně budou dát vyhrát v gacha... což je skvělé - kdo by nechtěl vyhodit 2 dolary za jeden pokus? x__x'


Jak je Re spamována Artbooky

11. června 2010 v 16:00 | Re |  Darker than Black
Z trochu jiného kyblíku, poněkud veselejšího, i když svázaného stejným problémem: penězi. Během první vlny fanatismu do DTB jsem prohledala eBay a našla artbook. Oh, já byla nadšená a poprosila jsem ECK, jestli by ho pro mě nezkusil vyhrát v aukci, která končila, když jsem byla ve škole. Vyhrál :D. No, už tehdy tam byl ještě jeden artbook, o něco dražší, nicméně s naprosto nejkouzelnějším Heiem na obale xD. Slintala jsem na něj už tehdy.

Artbook

Teď jsem v období, kdy vážně uvažuju o koupi tohoto druhého artbooku, přelévám si v hlavě své finanční příjmy a plánované výdaje a pořád uvažuju o tom, jestli ano nebo ne... A pokaždé, když o tom přemýšlím, vlezu znova na eBay a procházím si nabídku pod Darker than Black. A co se nestane xD Ti (zlatí) šmejdi tam strčili DALŠÍ artbook xD Další takový must-have xD. Jeho jediným štěstím je, že ho tam prozatím má jen ten drahý prodejce, jinak bych byla v háji (známe mě a mou nerozhodnost). Takže zatím můžu plánovat ten druhý a čekat, až se třetí dostane na pomyslný pult u onoho levného prodejce. Tak snad brzo x3. (Sakra, kdybych vyhrála tu poke hru, tak bych ty finanční problémy vůbec nemusela řešit... >.< Proč se mi nikdy nestane žádný zázrak? Proč mě ta porota neměla ráda? Co jsem jim udělala? T_T)

Artbook
Toto je naprosto epic win obal, ze kterého chytám záchvaty smíchu xD Hei á la Li-kun je super, i když fanatizovat do těch jeho obrázků s nadměrnými ehm.. "rozhalky" by mě stavělo do světla šílené fangirl, která by svou oblíbenou anime postavu nejradši skolila šípem Amorovým, a tak se já necítím xD Rozhodně ne v JEHO případě (a on mezitím umrtvil všechny ty předchozí příležitosti). Už jsem se zmiňovala, že je to tak perfektně udělaná postava, že si ji nelze vystřihnout z původního příběhu a představit jinde. 

*Právě si všimla, že tam na sobě má ten svůj BK201 plášť a ne jen tak něco černého* Yay, dejte mi peníze! XD (Tady bych dokonce přežila i tu Yin, co se tam na něj lepí X_X' Řekla bych, že Suou je na lepším místě, ale to je zase docela sporné...hmm... řekněte, kdo by chtěl mít mé problémy? xD)

Co se stalo

11. června 2010 v 15:37 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Tak. Co se stalo? Nevyhrála jsem jednu soutěž, do které jsem šla s velice sobeckým cílem vyhrát první cenu (protože ta jediná pro mě měla nějaký význam). Skončila jsem druhá x_x'. Já vím, měla bych se radovat, ale to nejde, když vidíte, CO vás mělo porazit... Nejdřív do vás pořadatelé tlačí, jak máte být sví a originální, a když jim teda vyplodím něco "svého a originálního", vyhraje to kopie jejich vlastního vzoru (na stejném principu), jen pár oficiálních postaviček z Wii hry poskládáných v laciných grafických efektech a kradených necreditlých brushích...

Ani nevíte, jak mi z toho bylo smutno. Někdo jako já nemá možnost si pořídit DSko a hru k tomu, a Pokemon HG/SS jsem si přála tak strašně moc... Bylo by to jako opakovat historii. Kdysi jsem vystřihla sedm displejů z pitíček od Tetrapaku, nakreslila naprosto otřesného fakemona a vyhrála Game Boy Color a Pokemon Gold. Den, kdy jsem se to dozvěděla, se stále řadí do nejlepších zážitků a vzpomínek mého života. Teď jsem od vydání remaků oněch starých, ale úžasných her denodenně navštěvovala stránku Nintenda a čekala, jestli se nesmilují a nedají o ty hry soutěž, nejlépe kreslící (dokonce jsem jim i psala). Dali. Rozhodně to byla soutěž, do které se mohlo také kreslit. Já to vzala jako osobní výzvu, vždyť jsem se za těch kolik... šest/sedm let neuvěřitelně zlepšila. Teď o sobě můžu tvrdit, že umím kreslit a taky jsem do toho dala všechno. Chtěla jsem být originální a nakreslila jsem tohle:

Soutez

Lidé na galeriích (např DeviantArt.com), do kterých jsem ten obrázek hodila, se všichni svorně shodli, že ve srovnání s tím, co se umístilo na prvním místě, má tohle mnohem větší hodnotu než onen Copy & Paste obrázek. Myslí si to všichni, myslím si to já (je mi jedno jak nafoukané to může být), bohužel si to nemysleli ti jediní, na kterých záleželo. Věřila jsem si, říkala jsem si, že jsem ze sebe vydala své maximum a skutečně jsem doufala, že vyhraju, ale něco vám řeknu. V takových případech mi dělá problémy srovnat se se svou "porážkou", kvůli té naději, kterou jsem do oné soutěže vkládala. Když vás každopádně porazí něco, co je LEPŠÍ, můžete si prostě říct, že to někdo zvládnul líp. Ale když vám vysněnou odměnu vezme nějáká holka bez skillu, která vytvořila nehodnotnou věc (kterou byste dokázali udělat za dvacet minut a pořád mnohem stylověji, stačilo by, kdyby v zadání souteže bylo "naplácejte pár originálních obrázků přes sebe v hromadě světla"), tak vás to ZDEPTÁ takovým způsobem, že se s tím srovnává jen opravdu špatně.

Pár lidí, kteří na tu soutež po mých nešťastných komentářích kouklo, dokonce tvrdí, že je z toho docela jasná protekce, protože první a třetí místo dostaly sestry, jejichž díla jsou založena na stejném laciném principu (copy+paste). Těžko říct. Ten obrázek na třetím místě se mi docela líbil, nicméně, když jsem viděla další příspěvky od mých kreslířsky a graficky schopných přátel, dospěla jsem k jinému závěru. Oni si prostě vybrali obrázky, které se jim hodily. Jestli v tom byla protekce nebo ne, to netuším, ale první a třetí místo jsou složeniny obrázků od dvou sester (a hlavně každé na jednu hru), prostě proto, že Nintendo ty vítěze chtělo na plakáty a tohle se k tomu perfektně hodilo. Jestli se jim líbilo to moje a jsem na druhém místě, aby se neřeklo, nebo mě tam dali prostě proto, aby bylo dodrženo (alespoň jednou) ono jejich pravidlo "Buď svůj a jedinečný", to už je mi vcelku jedno. Postavili nade mě o několik úrovní horšího grafika, zrušili mou jedinou šanci znovu si zahrát moji milovanou hru, zadupali mou snahu do země a přijde mi, že neprávem. Hrozně mě to mrzí. Nejhorší na tom je ta bezmoc. Můžu jen sedět a říkat si "Neudělala jsi nic špatně a stejně máš smůlu a nic s tím nenaděláš." Grrr >_<

Pomozte mi ho vylíhnout!

5. června 2010 v 22:35 | Re |  Darker than Black
Jsem magor a vím to xD Když už vytvořím Squiby, které se mi děsně líbí, musí byt hrozně vzácné a ještě se blbě líhnout, aby si ho lidi vážili xD Samozřejmě že si tím musím projít i já a tak jsem chtěla poprosit o kliknutí ^^ Každý den mu můžete přidělat jeden lvl a líhne se na 500 =_= (a je nehorázně rozkošný ♥).


Hei!Jak se skutečnost občas prakticky neliší...

3. června 2010 v 22:05 | Re |  Darker than Black
Samozřejmě, že to není náhoda... ale i tak =D

1

2

3

4

5

6
(Tuhle zeď chci navštívit! XD A přilepit na ni plakát o Heiově Wedding Fraud xDDDDD)

Pár různě úchylných věcí :D

1. června 2010 v 22:04 | Re |  Darker than Black
Takto jsem dnes trávila příjemné chvíle před jízdami, kdy mě z kuchyně obletovaly jedovaté výpary, které se tátovi podařily vyrobit, když zapnul špatnou plotýnku na které zrovna ležel sáček s knedlíky... (sakra to je ale smůla, co? xD)

----
1.
Party
Tohle je svatá pravda XD Amen. (Proč jen z Hobo Heie v druhém řádku chytám rofly? XD Zvlášť když je ale TREFNĚ dosazen do pozice Huanga xD)

----
2.

klouzy...

*kašle smíchy pod stolem*


----
3.

hijé!
Minule jsem se tu bavila o bílém koni... je čas na černého hřebce, což? XD

----
4.

dočasná indispozice
Dočasná indispozice xD


----
5.

XD
A tohle xD !

----
6.

Některé fotomontáže
Některé fotomontáže dokáží z už tak otřesných originálních artů udělat ještě něco o stupeň horšího xDDDDD

----
7.

Living

the

dream

Yo~
Nechápu, co s tím všichni mají, ale je to všude xD Že bych propásla novou reklamu na colu? XD


----
8.
xD
To máš za to, smrade xD (Ženu ani květinou, nezapomeň...)