GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Září 2010

Proč miluju podzim

30. září 2010 v 15:45 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Dřív to tak nebývalo. Pamatuju si, že mě už ve školce chytaly první vlny nechuti ke kolektivnímu názoru (všichni měli rádi modrou, já si to kvůli tomu nějak vnitřně zakázala; všichni žrali psy, kočky a koně - to mi chvíli trvalo, ale též jsem se toho dokázala zbavit; všichni milovali buď léto nebo zimu - proti tomu jsem se taky vzbouřila a vybrala jsem si jaro, protože mi přišlo, že je opomíjené). Podzim byl vždycky na posledním místě.

(By teh way, všichni milovali Pokémony - ale já byla první, kdo měl ty samolepky - Parase, Weepinbell a Pidgeotta xD Si přesně pamatuju - na pár dní jsem byla superstar a na všech PC v učebně informatiky byla jedna z nich na pozadí xD. Pak se uchytil ten všeobecně kolektivní názor, jaká je to strašná hovadina pro děti a jak je to strašně pod úroveň (za to bych fakt zabíjela) a pár prvních vlaštovek bez námahy strhlo ostatní, protože je to v naší nátuře: Kam vítr, tam Čech. To je taky důvod, proč se to stalo jen nám a nikde jinde ve světě ne, že =_=')

Dnes je spousta věcí jinak, paradoxně mám ráda světle modrou asi nejvíc a kočky jsou moje nejoblíbenější zvířata (chci kočku T.T) - ale ne proto, že jsem se držela názorového bontonu raných skoláčků, ale proto, že jsem si ke každé té věci našla vlastní cestu. Ale ze všech největší posun vzhůru zaznamenal právě podzim.

Může to být tak pět let. Ještě jsem byla prostá skautka a vedoucí domluvili víkendovku u našeho táborového kněze, otce Standy v Rousínově. To je kousek od D1 za Brnem směrem na Vyškov. Mělo nás původně jet víc, ale jak už to tak dneska bývá - respektive bývalo i tehdy - víc jak polovině holek do toho 'něco vlezlo', takže skautky jsme tam nakonec byly jen čtyři. To spolu se třemi vedoucími (moje sestra, Basa a její přítel -dnes manžel - Lukáš) byla taková příjemně komorní skupinka, ale měli jsme výlet začít lanovým centrem v Brně Lesné, a s tímhle počtem by nás tam taky vůbec nemuseli vzít.

Naštěstí vzali a už tehdy se ukázalo, že v téhle naší malé skupince si užijeme víc zábavy, než kdyby nás bylo víc. Večer jsme sedli do motoráčku a dojeli do Rousínova, kde nás Standa ubytoval na faře. Už nějakou dobu ná strašil tzv. Starým, nevrlým, vousatým spolubydlícím knězem, tak jsme byli všichni zvědaví. No, vyklubal se z toho mladý, sympatický, vousatý a stydlivý kněz xD. Teda - možná ne stydlivý, možná se nás prostě jen bál ^^;.

**Intermezzo: Fary jsou úžasná věc - dá se tam levně sehnat nocleh na různé víkendové akce a když kápnete na nějakou moderně vybavenou, tak je to ráj °w° *

A teď pravděpodobně nadchází onen moment zlomu, totiž následující den. Naplánovali jsme si na něj výpravu do terénu. Abych terén trochu osvětlila: představte si, že D1 a spolu i ty tři Rousínovy (fakt tři, a vedle sebe xD) leží na takové placce. Kdybyste pokračovali směrem dálnice-> Rousínov -> dál, placka ještě chvíli vydrží, a pak se zničehonic zem zvedne řekla bych aspoň o 80-100 metrů v převýšení a zhruba v téhle výšce jsou pak dál různé brdky a kopečky. Z dálnice to jde hezky vidět.

Vyrazili jsme na výlet k jakési zřícenině. Když jsme šplhali to převýšení, byly kolem nás ještě ty plíživé ranní mlhy plazící se po dlouhých a úzkých zahrádkách s vinohrady, které se po kopci táhly zeshora až k naší známe placce. Byla blankytně modrá obloha ještě pokrytá oparem a skrz ten na nás mžouralo sluníčko. Vzduch byl ještě cítit chladem noci, ale paprsky ho pomalu rozehřívaly. V tomhle všem jsme potkali dva borce, kteří z té velké kopco-stráně skákali s padáky.

Šli jsme a šli, hráli poznávací hry typu: sežeň nejvíc listů. Vyhrála jsem indiána v cukrárně, do které jsme měli jít (a nakonec nešli xD), protože jsem donesla i jehličnany, obhájila jehličky jako listy a tudíž měla nejvíc bodů (to jsem byla už tehdy chytrá co? XD). Ke zřícenině jsme dorazili a ona tam nebyla. Jen takový ten uměle zvlněný terén na kopečku uprostřed lesa. Ty brdky byly porostlé tou nejúžasnější pozdní trávou, která neměla ostrou zeleň jarních a letních trav, ale intenzivní hřejivou zeleň podzimu, které navíc pomáhaly už načervenalé paprsky slunce.

** Intermezzo 2: V poledne jsme si v dobré vůli šli opékat opékáčky z Tesca. Z těch nevímkolika ukápla dohromady jediná kapka tuku, takže mňamka, spousta srandy a Tescopárky no more xD. **

Cesta zpět, zatímco slunce zapadalo a jeho záře se barvila čím dál tím víc do oranžovo-ruda (a tím pádem i okolí 'teplalo'), byla krásná. Šli jsme takovou lesní alejí, stromy okolo nás měly ještě dostatek života, ale i spoustu nažloutlého listí. Když jsme se vrátili na hranu zlomu (ta dlouhá prudká stráň), zahlédli jsme mezi zahrádkami pár akátů, které, jak jistě všichni ví, se na podzim barví do tak nádherné červené, že mě to prostě nadchlo.

Suma sumárum, tohle byl nejnádhernější den, jaký může podzim nabídnout, se všemi krásnými podzimními features. Podzim se mi tím dnem naočkoval takovým způsobem, že jsem mu propadla celou svou duší.

Problém je v tom, že vysvětlovat to někomu, kdo to nezažil (takovej podzim se fakt vydaří jednou za pár let), a pravděpodobně někomu, kdo by to ani stejně nevnímal, je těžké :(

--

Miluju barvy, kterými je podzim prodchnutý, barvy padajícího listí, zvuk téhož listí, když se jím člověk na cestě prodírá, i tu intenzivní zemitou vůni, když toto listí pomalu podléha rozkladu. Miluju ty typické podzimní ovocné stromy obsypané tak nádhernými barevnými plody - hrušky, jablka, švěstky, trnky, šípky... Všude tolik červené, žluté. Miluju teplo odcházejícího léta, příjemné, ale ne zničující; ospalé sluneční paprsky, před kterými člověk netouží se schovávat a které vás příjemně hladí. Žlutá stébla suché trávy a elegantní bodláčí s chmýřím mezi ještě stále zelenou měkkou trávou. Pohled na úrodnou zoranou půdu, vůni kouře z ohnišť, pod kterými se pečou brambory. Západ slunce ne příliš brzy, ale také ne příliš pozdě, přinášející s sebou hebké přízemní mlhy, které se válejí v údolích. Lesy plné vůně hub a atmosféru houbaření, i kdybych žádnou houbu neměla najít. Zlatavou pryskyřici, lehký chladivý větřík, vinohrady v oparu, jehličnany, kterým se trocha mlhy zamotala do listí. Typickou podzimní oblohu plnou nádherných nadýchaných mraků... opékání špěkáčků (skutečných), ležení v trávě a vdechování všech podzimních vůní. Tu podivnou, všeobklopující a duši blízkou nostalgii z odcházejícího léta, která je však spíše plná jakéhosi štěstí nad dalším úspěšným rokem, než že by byla smutná. Vždyť stromy i zvířata přivedly na svět potomky - rok pro ně byl úspěšný a podzim...? Podzim je pro ně takový ten živý podvečer po řádně odpracovaném dni, ještě předtím, než si pořádně odpočinou (vždyť kolik z nich v téhle době začíná pracovat na dalším ročníku potomstva, hm? XD).

A na druhou stranu, i podzimní bláto a déšť je něco, co na podzim voní a 'chutná' jinak, než v jiná období. Déšť přináší zemi vláhu ještě před prvními mrazy, aby mohla v dalším roce vydat své plody jak nejdříve to bude možné. V žádném jiném období déšť tak důležitou funkci nemá.

Asi bych už měla přestat, takhle bych dokázala jet ještě hodiny a stejně si myslím, že to většina lidí zdaleka nepochopí ^^;.

Miluju podzim.

Miluju Auta!

29. září 2010 v 21:21 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Simple and easy >D

Autaa~

=D

Po 'Jak vycvičit draka' je to můj nejmilovanější animák a zdaleka nejpovedenější práce Pixaru =D Ten humor je věčný xD

Jsem šťastnej jak hurikán na Manhattanu!

Kouzlo hudby

28. září 2010 v 11:25 | Re |  Hudbovna
Track z Wall-E, který mě zaujal a kupodivu mi nevadí, že je spíš takový... melancholicko-tajemný.Někdy to musí jít ven

27. září 2010 v 22:09 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Předem varuji, že tohle bude post o ničem plný subjektivních pocitů, které si někam potřebuju ventilovat.


Problémy natěšené fanynky

26. září 2010 v 23:45 | Re |  Pokémon
Tak - problémy bych stanovila dva. A přemýšlím, jak bude údernější je sestavit. Hmm.

1) Jak mám doprčic přežít do jara/léta příštího roku, kdy ta hra vychází? Vždyť já mám TÝDEN po releasu japonských her opravdu slušný problém nejít a nevyspoilovat si všechno z příběhu. Ten je pro mě nejdůležitější část hry a já si ho prostě chci zahrát v neznalosti xD *dep dep dep* Nejhorší je, že některé věci k vám prostě prosáknou ať děláte co děláte a z toho plyne problém číslo dvě...


2) Bylo mi naznačeno, že budu překvapená koncem příběhu, což podrylo veškeré mé zevrubné představy a teď fakt nevím, co si o tom mám myslet xD. Ale Greenpeace-like fanatik to prý naštěstí není xD

Novus Designus

20. září 2010 v 22:17 | Re |  Obrázkovna
Jak si těch pár pravidelných věrných návštěvníků určitě všimlo, měním zdejší design jako ponožky (dobrá, o něco méně často než ponožky xD). Ale zmiňuji tento design, protože jsem si ho nakreslila sama >D Teda až na ta loga, ale to nejdůležitější, rivala z Pokemon Black and White který je tak badass, že by to měli zakázat (a to jsem to ještě nehrála), toho jsem si nakreslila já >D A hrozně se mi líbí. Vypadá jako originál *w*

Mám ho na ploše, mám ho tady a nemůžu se vynadívat xD Konečně se mi zas něco povedlo >D

N

Jak vycvičit draka

19. září 2010 v 21:20 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Práve jsme se sestrou zkoukly tenhle film od Dreamoworks (jakože už od dob Mravence Z fandím Dreamworks před Pixarem xD) a je to ten nejúžasnější animák, jaký jsem kdy viděla ^^ Bezzubka je naprosto kouzelný dráček, škoda, že tam nebylo víc jeho druhu. Ale celkově je to prostě krásný film ^^ Překonal Auta paradoxně od Pixaru, takže jen dobře >D A sarkastický humor Škyťáka je přesně moje krevní skupina. Je to úžasné *w* 3D muselo být ještě lepší.

Toothless

Maminky =D

18. září 2010 v 21:55 | Re |  Videovna
Tohle je tak trochu reklama na pana fotografa, který nafotil svatbu mé sestry -  ale on si to zaslouží, protože ty fotky byly naprosto perfektní! ^_^ Video mi ukázal švagr s tím, že se na něm vesměs vyskytují jeho známé plus samozřejmě jeho sestra =D. Musíte se na to podívat na celé, je to krásné ^^


5. Generace konečně celá + intro hry ♥

17. září 2010 v 18:44 | Re |  Pokémon
Tak je to tu - dnes v Japonsku oficiálně vychází Pokemon Black and White a já jsem od té doby, co se o těchto hrách poprvé zmínili, prošla stádiem "Snad to bude ok.", "Tak ti poke vypadají strašně.", "To bude propadák.", "Ten systém vypadá skvěle.", "Ti Poke vypadají úžasně" až po dnešní "Sakra, sakra, sakra, já to CHCI HNED, HNED, HNED!"

Aneb jak se zrodila Re Marfuška xD.

Ale ne, včera dostali svou hru poprvé do ruky lidé, kteří si ji předobjednali a do večera byla známá celá 5. generace, detaily o leaderech a Elite Four a spousta dalších věcí. (Umíte si představit ty nerdíky, co dostali hru do ruky a ve prospěch celého Pokefanstva to dohráli za dobu kratší než den? XD Páni, ja to budu chtít protahovat na měsíce, jako to dělám s HG.)

Ta série je... je skvělá. Je nad očekávání skvělá. Když jsem poprvé viděla ty hlavní legendy pro obě hry, tak se mi nelíbily a totéž platilo pro startéry, kde teda Tsutaja ušla ale nic moc. No postupem času a neustálým vpravováním krásných fanartů, které se o nich objevovaly na devu, tak jsem změnila názor a Reshiram se mi teď líbí moc a Tsutaja bude můj startér *w*.

Značný problém této série je tak polovina jejích legend, kteru raději nebudu komentovat, zvlášť legendární trojici, která se tentokrát skládá z... věcí vypadajících jako Zeus na obláčku. To je vyloženě hana tohoto blogu a mě samotné xD.

No a konečně... to na co jsem se nejvíc těšila a největší spoil, který si hodlám dopřát z celé hry, tak bylo intro. Hledala jsem ho na youtube a nic. Ale pak, konečně, někdo na PikaFanartu hodil do shoutu odkaz na Walkthrough, který začíná intrem a já se rozpustila a vykrvácela a prostě...

JÁ TU HRU CHCI, CHCI JI HNED, HNED HNED!

Posuďte sami:


Grand Chase story (původně jen Novinky na GC xD)

7. září 2010 v 15:07 | Re |  NTREEV stuff
To už tu možná někdy bylo xD. Nonic.

Kdysi jsem při Ragnarok Online krizi našla hru Trickster Online, která mu byla docela podobná, ale získávání lvlů bylo snadnější. Celkově to byla osvěžující zábava až do lvlu 105, kde se najednou objevila velká desetilevelová mezera mezi příští questovou oblastí a řekněme že na tomto lvlu se ty expy shánějí bez questů dost špatně xD. Já to tedy ve skutečnosti přestala hrát až poté, co jsem vyházela pár svých kapesných do snahy získat v Gacha (ano, v té šílené závislácké loterii) jednoho sladkého peta (a velice překvapivě neúspěšně - když pak kolem vás běhají lidé, co ho dostali na druhý pokus, máte chuť vraždit).

Samozřejmě jsem od té doby trochu vyspěla a když už vyhazuju peníze do hry, tak jen za věci, které mám jisté a pokud možno nevyprchají xD. (Pro všechny, kteří teď protáčí panenky: znala jsem spoustu takových 'protáčecích', ale když se pak dostali na tu správnou hru, tak to s nimi dopadlo úplně stějně xD)

Pak přišla At a vyloženě mi vecpala golfovou hru Pangya (Já: Golf? WTF?) v době, kdy jsem zkoušela ujíždět na RO2 (což zrovna moc dobře nešlo). Ve skutečnosti to měla být výměna: Já zkusím tamto a ty tohle. No, dopadlo to jak jinak, než tak, ze jsem přišla na Pangyu a už z ní jaksi neodešla a RO2 (i s koupeným spodním dílem oblečku!) šlo do kytek xD. Pangya byla shodou okolností od stejné firmy, tzv NTREEVu a po půl roce jsem začala hrát na US serveru, na kterém jsem dokonce hrávala i ten Trickster.

Už se pomalu dostávám k věci xD. Na tom US. site NTREEVových her totiž byla ještě jedna hra. Musím říct že reklamní epic fail, protože když vám do toho malého banneru strčí tu nejodpudivěji a nejdětinštěji vypadající postavičku, která tam je, a celé to pojmenují Grand Chase, tak se vám automaticky vybaví malí roztomilí panáčci v autíčkách a závodíme! Tedy to jsem si úspěšně víc jak rok myslela já. Pak během jednoho "získejte pointy zadarmo" eventu mě po odkliknutí oné stvrzující věty ("Ale tak jo, dejte mi těch 2 000 pointů, já bych to možná i nějak využít zvládla.") stránka náhodně hodila na domovský web právě Grand Chase. A já zjistila, že závody to vůbec nejsou.
Mari

Na každé nové mmorpg, na kterou narazím, si prohlížím charaktery, za něž lze hrát. Tady, jak už je typické pro NTREEV, jsou charaktery a jejich vzhled, případně orientace zbraní a skillů, předem definovaná a vy si prostě vyberete, za kterou postavu v příběhu hrajete (a všechno jde do co nejlepších oblečků a zbraní >D). Samozřejmě s mým štěstím jsem se zamilovala zrovna do té nejnovější postavy, která šla zrovna na trh (ten týden tuším), takže jsem se jala hrát Grand Chase, po chvíli snahy jsem přemluvila ty offers za pointy, aby mi přidělili příslušný počet pointů (= trávíte nad tím hodiny, děláte imbecilní ofery typu 'Zaregistrujte se na naší nové seznamce a získejte 1000 pointů!' a pak zjistíte, že vám z dvaceti prošly dva až tři), koupila jsem si quest na postavu a bylo vyhráno.

Pak jsem shodou okolností zjistila, že moje vybraná postava je vůči ostatním trošku přeboostěná a spousta těch... původnějších hráčů se vůči ní značně vymezovala. Nejdřív jsem to špatně pochopila a myslela si, že jsem si vybrala totálního loosera (což by nebylo poprvé, ale já si to nepřipouštím xD), takže z extrému do extrému. (Nicméně přiznejme si, že já bych s tou postavou hrála, i kdyby to byl největší looser ze všech xD Jsem pouhá žena, hraju za to, co se mi líbí xD) Ale pro ty, kdož se mnou už nějakou zkušenost mají, nemůže být překvapením, že tato postava využívala ke svým útokům magii z knihy, nosila brýle a byla 'ta chytrá'. Pro ty, kdož neví, toto je stereotyp postav, které mě vždycky nejvíc zaujmou xD Prostě mlátit knihou!Kniha jí teda vydržela jen první povolání, když jsem zuby nehty vymlátila kláves
Nuf
nici a získala všechny potřebné věci, postoupila jsem do povolání druhého, kde postava pro změnu střílí z takové pěkné zbraně, ale ani toto není v mém stereotypu zas takový výkyv. Vždycky jsem byla na magii a boj z dálky. Problém byl v tom, že aby ta postava za něco stála, musela si vyvolat takové mechanické rotující nože, či co, které za ní pár vteřin létaly, na příkaz útočily a vůbec byly naprosto perfektní. Ovšem k jejich vyvolání je třeba opravdu intenzivně mlátit do písenka A a i kdybyste se umlátili, přišly dny, kdy se to prostě vyvolat  n e p o d a ř i l o >.<. Ale co, nepodařilo, nakonec celé Grand Chase zkrachovalo na (jak jinak) kmetském věku mého PC. Lépe řečeno na neschopnosti mého PC zvládnout lognutí se do dungeonu s dalšími třemi lidmi (na čemž všechno úspěšné expení stojí, že). Takže papa Grand Chase.Dneska jsem se tam jen tak ze zájmu opět mrkla. Tedy, pravda, navnadil mě obrázek cizího charakteru, který se objevil na jedné reklamě na stránkách Pangyi. Mrkla jsem na to a klobouk dolů. Asi jsem své modrovlasé Mari slečně našla ideálního partnera xD. NTREEV prostě ujíždí na rudovlasých (v tomto případě spíš fialovo-růžovo-rudovlasých) démonských polozáporných charakterech s rohy a špičatýma ušima a jménem o třech písmenech. V Pangye máme Kaze, v Grand Chase je teď nově Dio a ve srovnání s temi ostatními charaktery vypadá sakra dobře, přivolává si krásnou kosu (!) a podle toho, co jsem četla, se tváří stejně přeboostěně jako Mari, takže jasná volba xD.

Takže, slintózní ukázka nakonec, pište mi své dojmy xD Mňam.
PS.: Tohle původně měl být článek o jednom odstavci + jeden obrázek Dia, ale takovýto vývoj událostí je u mě běžná praxe xD

Dnes má svátek...

5. září 2010 v 12:02 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
BORIS!

XD

To je menší odkaz na můj sloh zde:  Ajťácký sloh

Za který jsem tedy, abych to uzavřela, dostala bezdrátovou myš a mega manuál na Microsoft Office 2003 Word který jsem udala sestře :3. A pak takovou oranžovou přesýpací reklamní věc na firmu o které jsem v životě neslyšela xD

Pokemon B/W: Nový trailer + KORUNOVACE

3. září 2010 v 20:56 | Re |  Pokémon
Když na to pohlédnu objektivně, tohle budu omýlat asi ještě dostkrát, ale komu to vadí, tak má prostě smůlu >D. Nové trailery plné nových záběrů a prostředí ale hlavně... konečně tam je něco víc z té tajemné korunovace, jejíž záběry bylo možné vidět v minulé ukázce. A ta korunovaná osoba prostě vypadá jako N (ten zelenovlasý), který bude buď rivalem, nebo vůdcem teamu Plasma a nebo nevim. Ale jednoduše řečeno, vypadá to, že si v těhle verzích Nintendo pořádně hraje s příběhem a na to už se nemůžu dočkat =D.

Trailer je složen z pěti malých trailerků a korunovace je až ten poslední :3Ajťácký sloh

1. září 2010 v 21:20 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Zrovna se účastním letní školy v Brně v rámci VUT FIT (aneb výška, na kterou bych ráda - a ještě aneb - ajťáci =D). Je to tu super. DNeska jsem zrovna pájeli a proramovali blikající hvězdíčky. No, ale abych se dostala k tomu slohu: první den nám zadali sloh na téma 'Holky pro počítač a počítač pro holky'. To jsem byla samozřejmě "nadšená", protože to byl domácí úkol. Ale pak nám řekli, že jsou za to perfektní ceny, tak jsem se snažila ^^. Toto je můj výtvor =D