GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Březen 2011

Rychlá smrt

29. března 2011 v 19:45 | Re |  Darker than Black
JSEM... MRTVÁ!

Ne, ne... tohle neměli dělat, to je příliš podlé... zakažte jim to!:___:
PROČ? PROČ DĚLÁTE BOŽSKÉ FIGURKY ZA ¥24 000??? Proč zrovna s mým nejoblíbenějším anime hrdinou ever? XD Proč?! Měli jste udělat něco, co si můžu dovolit, doprčič... xD (Není tu někdo prosperující podnikatel? XD)

Tsunami v Japonsku

11. března 2011 v 19:24 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Myslím, že nemá cenu to nějak komentovat. Z těch záběrů mám dojem, jako by se ta tsunami zavezla po moři až na mě, protože se tu klepu jak ratlík :(

Držím jim všem palce :<

Pokémon BLACK - První dojmy

8. března 2011 v 20:03 | Re |  Pokémon
Sláva nazdar, hra dorazila! A nám dneska pěkně na ruku odpadly dvě hodiny tělocviku a do toho je MDŽ. Když nebyla kytka, přišla mi aspoň Pokémon BLACK a dost času na ni =D.

Hned po otevření krabičky a vyjmutí cartridge jsem si uvědomila, zvláště pak při porovnání s právě vytaženou cartridgí Pokemon Heart Gold, že tahle nová hra je minimálně dvakrát těžší, než ty předchozí.

Intro už se mnou tolik nehýbalo, a to čistě proto, že je tak úžasné, že jsem ho už měla nakoukané na YouTube. Ale jednu věc kvalita videa na YT zaznamenat nezvládla, a to ty nejjemnější detaily. Během korunovace poletovaly všude kolem miniaturní jiskřičky, tečky, prach, popel... co já vím, co to bylo, ale bylo to efektní :D První záběry na Reshirama a intro hudbu k tomu jsem dokoukala a doposlouchala hezky celou a při tom všem vydávala neurčité kníkavé zvuky prýštící z kondenzovaného nadšení. Hra, na kterou jsem se šíleně těšila víc jak půl roku, tu najednou byla přímo v mých rukou! *___*

Hlavní postavu jsem vcelku neobvykle (alespoň od určitého věku neobvykle) pojmenovala po sobě, a tentorkát ne z nějakého narcismu, ale protože Alice je prostě hezké jméno xD (Stejně to asi narcisticky zní... =_=') Původně jsem plánovala Lettie, ale to se k té hrdince jaksi akutně nehodí, zatímco Alice jo. A co jako? :D To jméno jsem dávala i klukovi, za kterého jsem byla nucena hrát v Gold a taky to přežil xD V jakém stavu bylo jeho herní ego po konfrontaci s mým neumím-ani-žblebt-anglicky herním stylem a sugescí, že se jedná o ostříhanou holčičku v kšiltovce, to už se nicméně můžeme jen dohadovat.

A pak to přišlo :D Výběr prvního Pokémona. Žádná převratná novinka - vybráno jsem měla už devět měsícu předem (Tsutaaja/Snivy), mohla jsem leda tak obdivovat, jak jsou ti Poke při tom výběru pěkně udělaní. A pak jsem ještě věděla, že naprosto bez řečí chci Tsutaaju holku. Tečka. Což v praxi trochu komplikuje začátek, protože (a to jsem nikdy nepochopila proč, doprčic x_X') u startérů máte šanci na získání samičky jen (Edit:) HODNĚ malá, zatímco obvykle to bývá půl na půl. Takže jsem si vybrala Tsutaaju, Bianca (zabijte je někdo za to jméno... nechtěli si náhodou šplhnout u své velké menšiny latisnkých američanů, že udělali z Bell Biancu?) popadla Mijumarua a Cherenovi zbyl Pokabu. A Bianca mě vyzvala k souboji.


Při pohledu na vylepšenou grafiku boje, na kterou z nějakého důvodu valná většina světa nadává, zkombinovanou s perfektní hudbou a roztomilou animací samotné Biancy, jsem tu začala skučet už opravdu nahlas. Naprostá bomba! Vypadá to tisíckrát lépe, než na videích, i když nejsem sto určit proč vlastně. A hlavně potom, co novou animaci boje všichni všude zadupávali do země a shovívavě se usmívali, když jsem si zachovávala optimismus (takové to "Jen počkej, zajíci!)... Vždyť mě z toho naskočila husí kůže! Dalo to těm bojům něco, co dřív neměly. Teď se do toho boje vžijete, teď už ten Pokémon na vaší straně není jen nehybná silueta, která se maximálně strnule zatřese, když útočí. A ten zoom činí boj pro oko mnohem zajímavějším a celkově epickým, o tom 'zadním' zoomu, kdy váš trenér vrhá pokebally, nemluvě. Neumíráte nudou při neustálem automatickém odklepávání útoků, jako tomu bylo u předchozích her, protože dokonce i to odklepávání je svou animací a zvukem poněkud epičtější xD.

Tady se ovšem moje skučící orgie zasekly na mrtvém bodě, protože moje Tsutaaja byl sameček. Takže soft reset (to už jsme dlouho nedělali, že XDD) a znovu. A znovu. A znovu. A zase. A pořád ten nejepičtější začátek boje s nejepičtější hudbou... a ještě jednou xD ... Aneb, jak donutit Re, aby si na tu animaci zvykla XD. Buď je u Tsutaaji šance na samičku ještě menší, než obvykle, nebo jsem měla největší smůlu za svou dosavadní herní kariéru =___=

Nakonec, po minimálně půlhodině, jsem si svoji vysněnou Violu vyresetovala, a konečně jsem si mohla pořádne zafightit :D Je sice pravda, že útok Tackle jako dobrá prezentace nové bojové animace zrovna neposlouží, ale i tak... Smetla jsem Biancu, smetla jsem Cherena, a vrhla se do těch trochu nudných keců, kterými si na začátku hry musí projít každý...

Ano, že máme jít do světa a naplnit pokédex, to jako bychom už snad i někde slyšeli... xD Jak se chytá takový Pokémon, na to jsem ještě nepřišla, že ano, a že v Pokecentru léčí zadarmo... no tý bláho! =D

Že eNa potkám hned v prvním městě, to jsem fakt nečekala. Že mě hned vyzve, to jsem taky nečekala xD. Že první, co se od něj dozvím, bude to, že rozumí hlasu Pokémonů... ne, to jsem opravdu nečekala, a že na mě bude během boje trochu fanaticky křičet, ať ho ještě jednou sejmu, protože chce znovu slyšet hlas mého Pokémona... to mě upřímně dokonce i trochu vyděsilo xD.

A že tam jeho papínek, rádce, či kdo to je, bude mít hitlerovský proslov k 'davu', bez toho bych se možná v prvním městě obešla xD. Ale to asi jen proto, že je mi ten chlap nepříjemný, respektive stal se nepříjemný už jen tím, že se objevil takhle hned na začátku. Vyhovovalo by mi, kdyby byl někde zalezlej a vykoukl až později.

Skutečnost, že na Plasmu narážím na každém rohu, mi vyhovuje. Jak už je všem určitě dobře známo, jsem osoba velice vytížená na herní příběhovost =D. Jen zrovna jak hudba eNa, tak hudba při boji s Plasmou postrádají takový ten ústřední motiv, který si člověk oblíbí, a zní trochu, jak vycucané z ponožky. No, asi si časem zvyknu, ale materiál na pobrukování to není, protože... popravdě... je to tak nevýrazné, že si nic nezapamatujete, i kdyby tam byla melodie, která by se dala broukat :) (I to se ovšem může změnit.)

Abych se ještě jednou vrátila ke kritice pixelkovatosti... V boji? Vůbec... Města a příroda? Vůbec... Jediné, kde to trochu vadí jsou samotné postavy. Ty nejsou 3D-pixel jako budovy a spol, jsou prostě jen pixel a podle vzdálenosti od hráče se zvětšují nebo zmenšují. Projevuje se na nich to, co jsem dle negativní kritiky čekala při soubojích: neošetřený zoom. Při zmenšení občas vymizí něco důležitého, při zvětšení se zas třeba jedno oko zvětší víc než druhé atd - prostě to, co se stane s jakýmkoliv malým pixelkovým obrázkem, když ho zvětšíte, nebo zmenšíte. Ale pořád to není žádná tragédie. V boji by to bylo tisíckrát horší, a tam je ten zoom 'ošetřený', takže si s tím vyhráli mnohem víc, než se asi většině lidí zdá.

Že Biancu a Cherena, jakožto své rivaly, potkávám na každém rohu a v jednom ze dvou případů si spolu zabojujeme, to beru jen jako velké plus =D. I kdyby mě to něbavilo (jakože baví), tak alespoň kvůli té hudbě...

A souboj na prvním stadionu byl super *w* (Asi bych tam ale měla větší problémy, kdybych předtím neoběhala okolí a náhodou nenašla slečnu, co mě vybavila vodní opicí xD). Bojovala jsem s Chillim (oheň), kterého mám z butlerské bratrské trojice asi nejraději, i když jen opravdu opravdu o malinko před samotným Dentem. A animace, která se spustí při získání odznaku je prostě dokonalost!Což mě dovádí k myšlence, že POPRVÉ ve všech Poke hrách tam jedno NPC proneslo větu, která ulehčí srdíčku každého hráče: "Ty máš jednu z těch tašek, co pojmou všechno, že?" Game Freak NETUŠÍ, jak hráči na něco podobného čekali xD Protože jak máte s čistým svědomím běhat s ledvinkou, do které se vleze kolo, udice, konvička, květináče, ticíc bobulí, sprejů a dalších krámů, a nemít za sebou bandu šílených fyziků?

To by bylo pro dnešek vše :D Jak už asi pozornějším čtenářům došlo, dávám si pauzu, protože z toho věčného civění do displeje už mi trošku kapalo na maják, a z vlastní neschopnosti najít si nějakou pohodlnou pozici mě už bolel i krk a hlava. Tak jsem si řekla, že své myšlenky zaznamenám sem =D Obzvláště pro ty, kteří nad hrou přemýšlí, a nelíbí se jim grafika boje, nebo příliš dávají na ostatní, kteří se do ní pořád jen obouvají. Těm můžu říct, že ta grafika je skvělá a působí naprosto přirozeně ^^

PS: Začala jsem hrát v ročním období podzimu, takže hotový fanservis :___: *w*

Materiál na hug

5. března 2011 v 21:13 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Přesně tak se dnes večer cítím. Poslední týden či dva jsem strašně pasivní (ale to už je jak choroba), ve škole umírám nudou a jak tu tak sedím a přemýšlím, čím bych se z toho mohla dostat, dospěla jsem k závěru, že nějakým důvěrným sociálním kontaktem. Potřebovala bych, aby mě někdo mačkal v hugu tak dlouho, až by ze mě tu apatii vyždímal a přesvědčil mě, že se život nezastavil v mrtvém bodě. Jsem tu moc dlouho zavřená sama, tím to je.

Naděje umírá poslední

4. března 2011 v 19:34 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Dnes to mělo dojít... Pokémon Black. Dnes, v den oficiálního uvedení na trh po celé Evropě. Odeslali to balíčkem České Pošty ve středu.

Trochu jsem doufala už ve včerejšek, ale buďme k sobě upřímní, ČP tak kvalitní služby nemá... Ale na dnešek jsem upírala velké naděje, navíc možnost užít si tu hru bez stresu o víkendu... to je prostě výzva.

Přišla jsem domů a s nadějí mrkla na stůl s denní poštou toužebně hledaje ten krásný lísteček oznamující, že mám na poště balík. Nic. Korespondence od České Pojišťovny mě fakt nevytrhne, alespoň zatím ne. Znechuceně jsem pronesla pár slov na účet naší úžasné pošty a šla z neutuchající naděje pro jistotu mrknout na mail, jestli jsem nepřehlédla něco jako trackovací číslo. Nic tam.

Tak jsem si od táty půjčila klíče od schránky a šla se mrknout do ní, vědoma si skutečnosti, že máma mohla schránku vybrat před obvyklou rozvozní dobou balíčků. Nic.

Vylezla jsem zpět do druhého patra, flákla sebou na postel a jala se rozčarovaně depresit. Během toho jsem si pohrávala s myšlenkou, že by balík už sice mohl být na poště, ale jak je známo, pošťáci nosí oznamovací lístečky až při hlavním ranním tahu, tudíž bych se o tom dozvěděla až následující pracovní den. Tak jsem chvíli bloumala po bytě a nahlas přemýšlela, jestli tam jít, nebo ne...

Nakonec jsem se tam pochopitelně vydala, peníze v peněžence pro všechny případy, cestou si vychutnávala tu naději á la horská dráha. Na poště mě usměvavá paní u přepážky informovala, že na moje jméno se na poště nic nenachází.

Rezgnovaně jsem se usmála, vyvlekla se z poštovní pobočky, zatočila za roh a ejhle... co mi to neprojelo pod nosem. Modrá dodávka s nápisem Dnes podáte, zítra dodáme. Balíčkáři! A frčeli si to po naší ulici, která tvoří kruh. Ušklíbla jsem se nad tou ironií a zrychlila, až jsem se nakonec dala do běhu a představovala si, že to auto možná na své pouti ulicí zastaví u našeho paneláku a třeba tam zrovna bude onen vysněný balíček pro mě!

Tak jsem si tak doklusala ke svému paneláku, abych viděla, že poštovní auto skutečně stojí u našich popelnic, a potkala pana pošťáka pod zvonky, jak cosi hledá ve svých složkách xD Se slinou u pusy jsem mu mrkla na ruce a uviděla balík, který držel... jeden a bohužel ne tak zcela odpovídajících rozměrů. Tak jsem se kolem onoho pána vytáhla po schodech, otevřela si jedny dveře do baráku a při otevíraní druhých kolem mě prošla paní ze stejného patra s peněženkou, takže no wonder pro koho balíček byl...

(Tak doprčič...! XD)

Už jen tak pro zasmání, aby se neřeklo, během mé výpravy došla mamka, takže byla zamčená závora a já pochopitelně začala otevírat spodním klíčem xDD To tak hrozně potěší, když jste naštvaní a zklamaní, chcete otevřít dveře a ono to nejde.. xDD

Ale ne... ještě to neskončilo. Ještě jsem deset minut seděla v obýváku a modlila se, aby šla paní odvedle jen nakupovat a pán v tom seznamu hledal, jak se vlastně adresát jmenuje. Čekala jsem, jestli náhodou nezazvoní na ten zvonek dole...

a...

...nezazvonil.


Takhle vypadá stav naděje na trampolíně v akci. Hou, domluvila jsem xD (Status na ICQ: Zajdi, Česká Pošto mluví za vše)