GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Červen 2011

SKAUT: O tom jak někteří rodičové mohou být naprosto vymytí...

21. června 2011 v 22:20 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Nejrpve bych ráda poznamenala, že tento článek NEPOJEDNÁVÁ o mých rodičích, takže pokud si sem někdo přišel vychutnávat urážení vlastních rodičů (což se mi do morku kostí hnusí), může zase rychle odejít tam, odkud přišel.

Ne, dneska tady napíšu něco o tom, jací jedinci se nacházejí mezi řadami rodičů našich skautek. Jednak považme úroveň inteligence lidí, kteří jsou ochotni přijmout pravdu věčně ukřivděných teenagerů naprosto nekriticky za svou. To samo o sobě už je poněkud podezřelé. Víme, že žáci vždycky nadávají na učitele - je to už jakýsi trend, který letí během celé školy, pokud náhodou a výjimečně tomu žákovi v hlavě pár věcí nedocvakne trochu dřív než jeho vrstevníkům. Vzácně se najde učitel, který má dar tyhle teenagery zaujmout - těší se pak velké přízni. Pak také existují tací, kterým je nadáváno oprávněně. Ale majorita je tvořena lidmi, kteří konají svoji práci a žáci nejsou schopni se přizpůsobit tomu, že ne vždy bude po jejich.

V podobné pozici se nyní nacházime my, jako skautské vedoucí. O čem je Skaut? O předávání jakéhosi morálního kreditu a znalostí mladým lidem. A kdysi to tak dokonce i bylo. Pocházím z generace skautek, kterým doopravdy něco bylo předáno. Hrály jsme hry, pořádání tradičních programů pro malé děti nebo světlušky jsme braly jako povinnost, když už se nám nechtělo, a časem z některých z nás vyrostly holky, které se rozhodly, že to, co dostaly, budou předávat dál. Naučily jsme se přežít v přírodě, naučily jsme se chovat atakdále.

A teď přistupme k tomu, co jsme jako materiál na předávání dostaly my. Velmi málo holek, které na první pohled do Skautu patří, které jsou otevřené jeho způsobu jednání. Pak největší procento holek, které jsou abych tak řekla bez názoru, které jdou s davem. A pak bohužel také jednoho člověka, který byl zvyklý prosazovat svoji vůli, který byl zvyklý být VIP, a kdo mu tuhle pozici neuznával, tomu začal systematicky podřezávat větev.

Možná to zní směšně, ale když jedna takováhle potvora, která svým chováním a konexemi (vlivná rodinka působí jako magnet) dokáže přesvědčit to obrovské procento stébel trávy, že vítr fouká jejím směrem, že ona a její přístup k věci je cool, přijde do oddílu, napáchá tam téměř nenapravitelné škody. Za našich časů by se jí holky vysmály a ona sama by z oddílu vypadla dřív, než by si to vůbec stihla uvědomit, protože by zjistila, že je totálně out. Každá z nás zažila starší a správné skautky, které pojala za příklad a převzala jejich chování, a měly jsme respekt k vedoucím, které nám ve svém volném čase připravovaly program, a do jisté míry jsme je braly jako naše kamarádky.

A co se stalo teď? Stébla trávy se naklonila, kam vál vítr a ty správné holky, které samy od sebe braly nás vedoucí tak, jak jsem právě napsala, tyhle holky byly najednou ven z kolektivu, pokud je dokonce slečna Zmije systematicky se svou nohsledkou, která by sama nezvládla udělat ani krok, nešikanovaly.

Nám tyhle věci byly dost dlouho skryté, a když jsme si je konečně uvědomily, bylo už pozdě. Vyhodit Zmiji, odejdou i stébla trávy a my budeme ty zlé. A v této chvíli nastupují rodiče. Když nám v důsledku Zmijina vlivu začaly slečny vyhrožovat, že nepojedou na tábor, pokud si my dovolíme nejet s kluky, a my řekly NE, situace se trošku vyhrotila. Napsaly jsme mail všem rodičům, ve kterém jsme se velice šetrně snažily objasnit, že nám doopravdy tábory s kluky nevyhovují. Ve skutečnosti v tom nevyhovování jde o tři věci:

1) Pokud slečny naddrženě běhají po táboře se slinou u pusy za každým klukem, který projde kolem, byť by mu bylo dvanáct, zatímco jim běží čas na luštění zprávy, ANO, je tam něco špatně.

2) Pokud Nohsledka bojkotuje nejdůležitější hru tábora, Pokladovku, tím, že smskuje řešení zpráv družince, kde má víc kamarádek, a pak se k ní dokonce i připojí a odejde od své družinky, pak ANO, je něco špatně.

3) Pokud klučičí vedení nedokáže spolupracovat s holčičím v tom smyslu, že jsme všichni rovnocenní, a ne jeden boss, který si to všechno vymyslí, dva zástupci bosse, kteří jsou pod ním a pak pár ocásku v podání holčičích vedoucích, které dostanou na práci jen tu špinavou práci, jako úklidy a jednotlivce, tak ANO, je něco špatně.

Ve skutečnosti jsme tam napsaly něco o tom, že nám to úplně nevyhovuje a kvůli pozitivním zkušenostem se samostatnými tábory jsme se rozhodly, že letos chceme jet na samostatný tábor. A reakce rodičů tomu dodala korunu: Arogantní lidé, kteří si myslí, že my snad Skaut máme jako naši povinnost! CHA! Oni si myslí, že my nemáme na práci nic jiného, než jejich slečnám dcerám dělat pomyšlení, a že neplníme svoji povinnost, pokud si dovolujeme jít proti jejich vůli. KAM JSME SE TO DOSTALI? Jsou ti lidi úplně blbí? To už jsme v tomhle zdegenerovali na úroveň Británie, kde se rodiče soudí s učitelem, když si dovolí na jejich spratka zvýšit hlas? Je fakt průměrný český rodič takový vymytý pitomec, nebo za to může ten radon v třebíčské půdě?

Tohle všechno se stalo už poměrně dávno. Ale dneska sestře došel další pikantní mail. Abych uvedla věci na správnou míru, jednou se sestra se Zmijí bavily na ICQ. Zmije vyčítala sestře... no, spíš ji osočovala z toho, že všechno dělá špatně, že odmítá spolupracovat s jejím bratrem (no hádejte, kterou pozici zastává - ačkoliv je moc fajn, spolupráe nemožná). Sestra se jí zeptala, proč teda dál chodí do oddílu a jestli si myslí, že tam měla nějaký pozitivní přínos (tato otázka zůstala bez odpovědi XD). A tak nějak to šlo dál, až se to dobralo k vyhrožování Zmije, něco ve smyslu: jestli se budete chovat dál takhle, může se vám stát, že vám do toho oddílu taky nikdo nepřijde.

Záznam tohoto rozhovoru byla naše tichá zbraň a corpus delikti vůči slečně Zmiji a dneska jsme zjistily, že z nějakého důvodu slečna Zmije považovala tohle za corpus delikti vůči nám xD Nějak se to dostalo k jedněm rodičům očividně toho nejhoršího stupně (jo, mám sto chutí použít jeden z výrazů pro psychicky postižené). A víte, co nám napsali? Že bychom si slečny Zmije měly vážit, že se nám jediná odváží říct do očí, co si všechny myslí (jo, myslí si to, protože nemají dost silný charakter na to, aby si zvládly myslet něco samy za sebe). Že prý tak trošku obhlíželi Facebook, a co tam tak četli, tak by byly všechny slečny hrozně moc rády, kdybychom přestaly já a sestra dělat vedoucí. Že nekonáme svoji povinnost.

Ví ti tvorové, co je povinnost skautského vedoucího?! Nemají nejmenší tušení! Ségra tohle dělá roky a vychovala GENERACE dobrých skautek, ale průměrný Čech ví všechno nejlíp, že? Rodiče jsou určitě i odborníci na politiku... (Máme se pak divit, že jsou některé ty holky tak vymyté, když je vychovává tohle?) Ne vážně, co si ti lidi myslí? Myslí si, že se jim budu plazit u nohou a se svou úrovní inteligence dobrovolně rozmazlovat jejich ratolesti, jako to dělají oni? To teda NEBUDU. Jako už tak dost na tom, že si Češi velice často nejsou schopni vážit služeb; dělník, uklízečka, doktor, je jedno kdo... to je přece jen nějaký hadr, který dostává placeno za to, aby mi sloužil! Přesně tak přistupují ti rodiče k nám. A nejlepší na tom je, že my za to ani placeno nedostáváme! Je to čistě dobrovolný počin a děláme to, protože nás to bavilo, než nám jejich dcerky připravily velkou deziluzi. MY bychom si měly vybírat, jakým holkám se chceme věnovat, a ne naopak.

A to nám princezny poté, co zjistily, že jim s táborem neustoupíme, krapet vyměkly a začaly se dožadovat alespoň nějaké miniakce. A my jsme jim tu miniakci doopravdy připravily, protože se holky poslední dobou, když Zmije přestala chodit na schůzky, začaly poněkud zlepšovat...

Vážně jsem v náladě, kdy bych nejraději vyběhla inkriminovaným rodičům udělat z večera peklo. Pány tatínky bych nakopala do rozkroku se steelama na nohou a maminám bych vmasírovala do vlasů žvýkačky. Stejně by to úrovni jejich uvažování nepomohlo, takže to asi nemá smysl. Ale jako krátkodobá představa to bylo pěkné.

---
EDIT: Trochu jsem to probrala a na některá místa dosadila méně konflitkní slova XDD Původně jsem je plánovala dát do kurzívy, aby bylo každému jasné, kde bych byla tvrdší, ale nakonec jsem to použila jen na jednom místě, protože jinde je to podle mě docela jasné :)

Pro dnešek změna

19. června 2011 v 13:50 | Re |  Pokémon
Hádejte, co bylo PRVNÍ, co jsem našla dneska? XDD Jo, přesně tak. A to jsem hledala Alderovo theme o__o


A tak to dopadně vždycky...

18. června 2011 v 22:18 | Re |  Pokémon
...když se rozhodnu, že prolezu YouTube, jestli nenajdu nějaký zajímavý remix. Ať už cestou najdu cokoliv, vždycky to nějak časem dojde k Lancovu theme XD. Už nevím, co s tím mám dělat. Dneska jsem našla tohle, a víc než hudba mě odrovnala ta fanouškovská animace na začátku, to je na mě prostě moc XD. Ja to CHCI!


Jako důkaz, že jsem se předtím doopravdy prodrala tunou jiných remixů, a že tam bylo pár dobrých, bych poskytla například tohle:


A asi nejlepší dnešní úlovek:


Ještě by mi někdo mohl říct, proč mi YT ukládá do oblíbených tak 40% toho, co tam doopravdy ukládám X___X Nebýt toho, že to spamuju Lapy na ICQ, tak bych asi byla docela nahraná xDD.

HRNKY!

12. června 2011 v 21:31 | Re |  Pokémon
Yo, právě jsem utratila nelidské peníze za hrnek xD. Snad mě trochu omluví fakt, že se jedná o limitovanou edici vydanou jen ve velmi malém množství s naprosto bombastickým artworkem. Ty artworky jsou dva: na každém z nich je N a na jednom je se Zekromem, zatímco na druhém s Reshiramem (a každý je jiný).

Já si dneska jen tak projížděla eBay na dvě klasikcá hesla (Snivy, Reshiram) a najednou, co to nevidí oko mé modravé, hrnek a podle miniatury obrázku s nějakým NEZNÁMÝM artworkem na kterém je N! Nasadila jsem freak face a s ukapávající slinou jsem na inkriminovaný item klikla, aby mi vzápětí oko mé modravé málem vypadlo z hlavy. Naprosto fantastický obrázek na... normálním hrnečku v naprosto fantastické krabici! Za naprosto nechutnou cenu.

Chvíli jsem to tam oslintávala a trochu litovala, že očividně dostal Reshiram tak nějak prim, jako ostatně u většiny fanoušků (protože já preferuju, když N dostane Zekroma). Pak mě konečně napadlo zkusit, co vypadne, když zadám hesla Zekrom mug N. A koukám a valím oči modravé ještě víc, ono to skutečně vyhodilo hrnek a dokonce s úplně jiným a taktéž neznámým artworkem. A ještě dokonalejším. (Tady byl totiž N ještě tisíckrát víc cool než na tom předchozím, kde byl spíš creepy, i když Reshiram na druhou stranu mnohem hezčí než Zekrom, že.)

A tehdy jsem si řekla, že to prostě musím mít, takže jsem zapla google a se zaťatými pěstmi a sevřenými zuby jsem podívala na odkazy. Krom eBaye jen jeden. Moje známá stránka hardrock-pokemon.com a k mému nadšení podstatně levnější jak pošta tak samotný hrnek. Sice ne pořád nijak levný, vlastně šíleně drahý XD (i když na sběratelský a takhle počtově omezený item asi úplně ne), ale já už byla rozhodnutá. Přidám další rare věc s rare artworkem eNa přímo od Sugiomoriho do své sbírky. A opět ze stejného obchodu.

Já jsem možná freak, ale N je jedna z mých nej poke postav a když ti tvůrci reklamních věcí KONEČNĚ začali věnovat pozornost i herním postavám... to prostě nejde přehlížet. Navíc, takový hrnek se mi v nejhorším během pár let brutálně zhodnotí, když nebudu spokojená xD Hoho, roste ze mě makléř.

A teď spousta fotek obou hrnečků se dvěma fantastickými obrázky ^^(asi hezčí variata zadní stěny)


(Nádhernej... kvůli němu mě trochu mrzí, že nebude tenhle hrnek :)) Snad se artwork časem vyskytne i jinde a levněji)

(pan Creepy XD Zahrajeme si na Raita xD)
A teď konečně moje volba <3


(To nejlepší nejde moc vidět xD)

(Ale i černé pozadí je bezva ^^)

(tady už jde to nejlepší vidět trochu víc, ale fotka je mázlá - zatím věnujte pozornost tomu pozadí <3)

(mohl být horší, to je fakt)

(A to nejlepší ostře. Prostě tohle je víc N, jak si ho představuju, žádný totální vyšinutý magor nebo ubrečená holka .__.)


Nesmýšlejte o mě zle, sběratelství je nemoc XD

Trochu pozdě na trailer

6. června 2011 v 13:42 | Re |  Pokémon
jenže... tahle verze korunovační hudby je tak naprosto neskonale fantastická a nikde jinde není, že sem ten trailer dát musím .___. A ještě ten krásně řvoucí Zekrom, jedno z míst, kde se mi děsně líbí =D


Proč nelenošit na lenochovi?

3. června 2011 v 10:06 | Re |  Pokémon
Tohle chci do pokoje xD Prostě chci xD ARGH.První krok v CS3

2. června 2011 v 21:59 | Re |  Obrázkovna
Ano, včera jsem si řekla, že ho dneska udělám, a tak jsem ho udělala. Překvapivě to nakonec nebylo tak šílený, jak jsem očekávala. Dokonce jsem si tam pár drobností zamilovala, takže super =D Jen pohřbili Airbrush xDD Nějaká náplast...kdo to chce, když to neumí ani polovinu věcí jako Airbrush?
Mám toho plnou hlavu

1. června 2011 v 22:31 | Re |  Pokémon
Rozehrála jsem White, čímž jsem oživila postavu Edmunda a od té doby mi v hlavě šrotuje můj remake herního příběhu zahrnující jak Alici, tak Edmunda plus Bell, Cherena a krom eNa taky pár dalších významných lidí a mnohem temnější variantu příběhu, kde to nejde tak lehce. A do toho jsem našla tenhle remix, který je sice strašně techno, ale to jeho pojetí je tak neuvěřitelně... pozitivní!