GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Září 2012

Sebevědomí na houby

25. září 2012 v 22:40 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Ve chvílích, jako je tato, z hloubi duše nesnáším své zakrnělé sebevědomí a zhoubně nabujelou úzkost. Pitomá kombinace.

Ve chvílích jako je tato se zdviženou hlavou oznámím světu, že jsem vlastně jeden velký srab.

Jaké to musí být, neřešit, že failnu. Školu. Zaměstnání. Jako člověk ve vypjaté situaci... Lidi kolem mě to prostě neřeší a jsou šťastní. Vidí svůj cíl a dokážou si za ním jít. A tohle je ten druh lidí, kteří na své cíle dosáhnou.

Ale pak tu jsou takové ubohé zbytky, které se bojí jít do zaměstnání, když se na něj necítí znalostmi dost dobří, lidi, kteří by měli opravdu nehezký psychický zážitek, kdyby někam šli a prostě na to neměli. Tyhle zbytky mají cíle mnohem přízemnější: přežít. Potřebuju kariéru? Nepotřebuju. Potřebuju obézní konto? Nepotřebuju. Potřebuju přetékající CV? Nepotřebuju. Chci mít prostě jen solidní zaměstnání, které budu schopna kvalitně vykonávat, nějakou stupidní jistotu, že na něco mám a dokážu v tom podat dobrý výsledek.

Lidi kolem mě na škole si vesele jedou svoje a úplně každý, koho se zeptám, mi s úsměvem řekne, že mě přece škola naučí, co budu potřebovat. Bezva.

Takže mám za sebou první ročník a pořád mám dojem, že neumím vůbec NIC, s čím bych mohla na trhu práce uspět. Že dokážu napsat malej číselnej kulečník? Nebo quicksort? Pár blbostí v bashi?

???

SERIOUSLY?!

S tímhle udělám díru do světa, samozřejmě. Mělo mi to dojít. Nevím, co tady řeším. Ale leze mi to krkem. Chci se přestat bát. Já nejsem blbá. Minimálně moje výsledky tomu nenasvědčují. Ale nic z toho, co jsem udělala, mě nepřesvědčilo, že jsem dostatečně schopná i na věci, které se řeší v reálném životě. Stačí o nich jen slyšet, a zvedá se mi kufr, protože tomu vůbec nerozumím xD

Šalino, ach drahá šalino. Pořád jsem na tebe nezapomněla xD

Válka s FB

21. září 2012 v 21:28 | Re |  Obrázkovna
Vzdávám se. Nemá mě rád. Nejspíš mu někdo prásknul, jak jsem ho neměla ráda já.

To je tak, když máte naprd pátek a pak dojde na jistou mangu a v ní na jistou stranu a ta strana vám dá tolik endorfinů, že vás napadne udělat strip. Můj první strip ever! Hodím ho na FB a on ho co? Zobrazí tak malej, že smůla hoši, můžete jen odezírat ze rtů xD Tak ho smažu a zkusím to obejít přes photobucket. Všechno dobrý, až na to, že se příspěvek nezobrazuje. Hop hej, známe, smažeme a nahodíme znovu. A myslíte, že to jelo? Nejelo.

A to jsem na něj zrovna tak pyšná =____=;

Protože je český a do AJ se mi ho momentálně přepisovat nechce, hodím ho aspoň sem. Blog je sice taky dement, ale alespoň nemrví obrázky u___u


O růžovém oblaku

20. září 2012 v 20:42 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Dneska se při jízdě vlakem domů stalo několik věcí. Krom toho, že jsem si na cestu poprvé koupila Bubbletea, tak to byl můj první Bubbletea, kterému teklo dno, a já to zjistila docela pozdě XD Ale hlavně jsem se rozhodla sepsat moji už nějaký pátek žitou filosofickou teorii o růžovém oblaku.

Po včerejším výlevu jsem si trochu pročítala starší příspěvky a zjistila, že zvláště ty náhodné je zábava znovu číst.

Táákže, k růžovému oblaku.

Růžový oblak je něco, do čeho se holka v podstatě narodí. Na svět přijde malý uzlík, který pláče a další ty dětské věci, a jakmile trochu povyroste, začnou se mu číst/pouštět pohádky, které vesměs do mysli rostoucího človíčka vpraví jakousi ideu dokonalého života.

Pak už záleží na individuální cestě, na jakou tu holku šoupne osud, okolnosti a i ona sama, i když v tom věku si tohle nepřipouští, protože ještě nemá mozek na pochopení nějaké vlastní zodpovědnosti. V závislosti na tom se její růžový oblak začne narušovat realitou, případně je časem zcela zabit.

No, dnešní doba razí přesvědčení, že je špatně, když někdo v růžovém oblaku/růžovém světě, nazvěte si to jak chcete, přetrvává, že je to nedospělé atakdále, a mělo by se to co nejdřív napravit. A já říkám, že ne.

Na některé věci mám asi pohled pořád naivní a naděje stupidní, ale víte co? Já z toho vlastně profituju XD V tom oblaku se má člověk líp. Když přijde čas na konfrontaci s realitou, tak budiž, část mráčku odpadne, možná nastoupí šok, zklamání a smutek, ale proč by to měl někdo vyhledávat a urychlovat? Z jakéhokoliv hlediska se na to dívám, tak oblak je tu vlastně proto, aby holku chránil. Realizace může přicházet postupně a třeba ve snesitelných dávkách, tak proč do toho systému nějakým způsobem vrtat?

Je jedno, jestli si okolí myslí, že je to vhodné, záleží na vás, holky. Nenechte si do toho mluvit. Já si svůj obláček budu hýčkat, dokud to jen půjde, a budu na něj hrdá, protože v tomhle věku ho už jen tak některá nemá. Mějte na paměti, že mít stále svůj růžový oblak NEZNAMENÁ, že jste vypatlané slepice. Ou jé~


Odvržena... again

19. září 2012 v 16:12 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Tak, opráším svůj blog, který od příchodu na FB prakticky nepoužívám... Právě z toho důvodu, proč ho po příchodu na FB nepoužívám. Narozdíl od FB, tady si to nikdo nepřečte a já přesto vykonám akt napsání. Tedy mizivé procento lidí si to přečte, ale v podstatě nikdo, s kým přicházím do nějakého častějšího kontaktu. Ideální.

Tákže.

Nejsem naštvaná. Nejsem naštvaná, ale stejně bych něco rozmlátila pokaždé, když se dostanu do jejich společné blízkosti. Jsem úzkostlivý člověk, který se od první chvíle, kdy zjistil, že se bude ve druháku programovat ve skupině, bál, že ho žádná skupinka nebude chtít, nebo že to bude slabá skupinka, cokoliv temného a negativního si pod tím umíte představit.

Během prvního semestru jsem se ke svému vlastnímu překvapení seznámila s hodně lidma a našli se tam i tací, se kterými, jak jsem věřila, bych ve skupince být mohla ke prospěchu všech zúčastněných. Zeptala jsem se, jestli bych s nimi nemohla být. Krom odpovědi, že to zatím vůbec neřeší, jsem v podstatě dostala jakési ano.

A co se nestalo, rok se s rokem sešel, nastartovali jsme třetí semestr a došlo na skupinky. Položila jsem jim jednoduchý dotaz: "Počítáte teda se mnou, že jo?"

Odpověď? Něco ve stylu, že je tu ještě x dalších kluků a že to budeme muset nějak vyřešit. Co to znamená v překladu? Jsi holka, tamto jsou kluci, větší ajťáci než ty, sorry, baby.

Ne, že by mě to rozhodilo. Ne nijak výrazně. Jsem na to zvyklá, stalo se mi to snad tisíckrát. Už v sobě nosím jakousi lékárničku, která je na podobné případy vyloženě připravená. Tak jsem si začala hledat jinou skupinku, nervózní stejně, jak jsem byla úplně poprvé. Nikdo mě nebude chtít a blá blá. U jedné se mi podařilo vydobít jakýsi slib, že teda když nikoho nenajdou, tak teda jo, budu moct. Ještě několikrát ten den jsem se osob x z původní domluvy zeptala, jak to teda vidí se skupinou. Nenamáhali se odpovědět ani jednou. Zlomila jsem hůl a nervila dál.

Pak mi napsal někdo, s kým jsem původně ani být nechtěla a pozval mě do jejich. Po chvilce zvažování své situace jsem na to kývla. O nějakou minutu později mi napsala kamarádka y, ať jdu s nima dco skupinky. A víte co? Já sakra nejsem podrazák, hnusí se mi to, co ostatní dělají bez mrknutí oka, že odejdou za lepším, když jim to někdo nabídne, a ostatní nechají ve štychu. Zeptala jsem se, jestli by mě pustili nebo ne. Možná by mě pustili, kdyby skupinka osoby y nedobrala dalšího člena, který mi sebral argument "Nemají minimum". Protože jsem jim nedokázala lhát, nakonec si mě tam nechali, i když bych nejradši odešla jinam. Snažila jsem se nějak utěšit, že to půjde.

Třešnička samozřejmě došla další den, kdy si osoby x vzpomněly, že existuju, a napsaly mi, že se mnou vlastně počítají a jak to vidím. Myslela jsem, že budu vraždit. Normálně vraždit. Když jsem bez důvodu z mé cizí-lidé skupinky neodešla předtím, nemohla jsem ani teď. A co jsem nezjistila o nějaké dvě hodiny později? Protože jsem já teda nemohla, nabraly osoby x nakonec kamarádku y a vytvořili tak krásnou šťastnou skupinku, ve které jsem já SAKRA DOPRDELE chtěla být půl roku předtím, než si oni vůbec uvědomili, že ten předmět existuje.

A já zůstala mimo. Zase. Jako největší nechtěná socka. A všichni mě hrozně litujou a hrozně je to mrzí, a ne že bych jim nevěřila, ale nic to nezmění na skutečnosti, že si pak sednou vedle sebe (a hlavně z druhé strany vedle mě) a vesele řeší, jak spolu budou spolupracovat a všechno.

NENÁVÍDÍM TO. NENÁVÍDÍM. A POTŘEBUJU SE VYŘVAT, VYMLÁTIT, VYVENTILOVAT... A NEMŮŽU!

Nemám tušení, co dělám blbě. Nemám tušení, proč, sebevíc se snažím, sebevíc na všechno myslím dopředu, tak lidi, kteří na to jednoduše vy-víte-co, mě nakonec zašlapou do země. Já bych to nikomu udělat nemohla. Byla jsem připravena pustit osobu y místo sebe do té skupiny, kam bych šla, kdyby se teda nikdo jiný nenašel, protože se tam pak hlásila taky. Už jsem se smiřovala s tím, že to tak nakonec dopadne.

Ale tohle...

Tohle je prostě...

Dobře, nechci řvát, chce se mi brečet a nemůžu.

--------------------

Všem, kteří si toto nějakou nešťastnou náhodou přečetli, se omlouvám. Nechtěla jsem vypadat jako emo, které řve tam, kde to všichni vidí (FB). Nemám, komu tohle říct, takže to přišlo na blog.

SNSD kvíz či co

15. září 2012 v 13:11 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Taeyeon
[] You're a very childish, dorky person.
[] Your favorite season is winter.
[x] You're the leader-type.
[] You love gummy bears.
[] Your parents are very supportive of you.
[] You're on the short side.
[] You keep a lot of secrets from your friends, because you feel you would burden them.
[x] You didn't play with dolls as a kid, but instead, robots, tops, and cars.
[] You talk in your sleep.
[] You have bad memory.
Total: 2/10

Jessica
[] You cry when you're angry.
[x] You appear cold at first, but you're actually very sweet.
[] You would choose sleeping over eating.
[] You are dreadful in the kitchen; you can't cook at all.
[] You're from the USA.
[] It's very difficult to wake you up, and you treasure your sleeptime immensely.
[] You're popular to the boys.
[] You can play soccer well and also a bit of boxing.
[x] You have a bad temper.
[] You have a younger sister, and you don't think you're a very good older sister to her.
Total: 2/10

Sunny
[] You're scared of fireworks.
[] You enjoy video games and sports. (wtf? XD Co když jedno ano a jedno ne?)
[] You're one of the shortest people.
[] You have a lot of aegyo.
[] You hate your name.
[] You mumble like a puppy in your sleep.
[] You love sneakers, and prefer them over any other shoe.
[] You're unorganized, and your room will often be messy.
[x] You haven't had your first kiss yet.
[] You can't cook very well because you're scared of fire and knives.
Total: 1/10

Tiffany
[x] You're the youngest among your siblings.
[x] You cry a lot.
[] You're obsessed with the color pink.
[] You clap your hands when you laugh.
[x] You usually get what you want. (kdyby se mělo jednat o věci... no XD)
[] You're scared of ghosts.
[x] Your voice is very loud, and can be heard over loud music.
[x] You're scared of babies/kids. (Jen proto, že mám dojem, že musím být děsivá pro ně XD)
[x] Your charm and your weakness is your liveliness.
[] You're kind to everyone, even people who dislike you.
Total: 6/10

Hyoyeon
[x] You're very honest and quirky.
[x] You don't like bothering others with your problems/feelings.
[] You're obsessive about cleanliness and hygiene.
[x] You would give up a career for love.
[x] You make jokes out of lots of things.
[] You're a talented dancer, and your power can compare to guys. (Power? Srsly? XD)
[] You're one of the most athletic people out of your friends. (FUJ)
[] You're an independent person.
[] You hate when people sleep with their mouth open. (To mi nevadí, ale když vydávají jakékoliv bublavé, odfukující nebo chrápající zvuky, tak to anp)
[] You love fast food, but try not to eat too much of it.
Total: 4/10

Yuri
[] When you're focused on something, you don't pay attention to anything else.
[] You have an habit of slapping people.
[] You act feminine when guys are around.
[] You're not good at math.
[] You have a lot of guy friends, and used to/are tomboy-ish.
[] You love playing pranks on your friends.
[] You're very flexible.
[x] You're like the lawyer of your friends because you always need to have your say first.
[x] You like to make things clean/organized.
[] You're scared of elephants. (WUT? XD)
Total: 2/10

Sooyoung
[] You eat, on average, 6-7 times a day.
[x] You've never had a boyfriend.
[x] You're a gamer.
[x] You're the tallest out of your friends. (Jo, i když jsem si smazala jména, vím kdo to je XD)
[x] You seem to be intimidating, but you're actually quiet and obedient.
[x] You're a friendly, cheerful person.
[x] You feel that you're not beautiful. (A sakra, Sooyoung, když jsem si tě vybrala, tak jsem fakt netušila že.. xD)
[] Your motto is: "Let's not procrastinate." (Nooo... ne xD)
[x] You're a fan of Harry Potter.
[x] You invent cute nicknames for people. (Placka-chan je prostě cute xD)
Total: 8/10

Yoona
[] You're considered the prettiest out of your friends.
[x] You seem quiet and hard to approach, but you're actually quite friendly.
[x] You're the strongest-physically-in your group.
[x] You love roller coasters.
[] You have a unique laugh. (tohle neposoudím xD)
[] You're a free thinker.
[] You don't know how to swim.
[] You're the queen of midnight snacking.
[] If you're upset, you'll voice it out.
[] You like ballad songs the most.
Total: 3/10

Seohyun
[] You love eating sweet potatoes. (wtf is that)
[] You're very skilled with the piano.
[x] You wake up when someone turns on the lights or calls out to you.
[x] You like books and enjoy reading.
[] You think guys are gross.
[] You're fond of wearing headbands.
[] You love listening to classical music, or nature's sounds.
[] If you're angry, you'll stay quiet.
[] You're an only child.
[] You're very polite and obedient.
Total: 2/10

Já se předevčírem rozhodla, že mám nejradši Sooyoung a hele jaký mám voko xD