GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Listopad 2012

Akicon 2012

11. listopadu 2012 v 23:17 | Re |  Con reporty
Akicon na konci světa :D

No, letos to pro mě vypadalo jako malý osobní konec světa, protože jsme s Tessu schytaly služby na šatně ve šťavnaté termíny od čtyř v noci do osmi z pátku na sobotu a do devíti ze soboty na neděli. Pro ty, kteří netuší, Re milovat svůj spánek. Re je disfunkční bez svůj spánek. O svých službách jsem se dozvěděla týden před samotným conem a od té chvíle jsem se už zdaleka tak nětěšila, naštěstí to ale nebyla taková katastrofa :D K tomu se dostanu.

Akicon začala D1, která si se Student Agency posilovým busem hrála na to, kdo se dřív rozpadne. Pořád to vypadalo, že poraženým bude autobus, ale nakonec si myslím, že to projeli cestující. Pravý pruh, že ano. Ratatatatatatatatatata.

Na Akiconu měly vyvrcholit naše intenzivní dvouměsíční přípravy na jakousi interaktivní přednášku, variety show, whatever, prostě něco, pro co se ujalo označení "muzikál". Proto jsme ostatně jeli s předstihem, abychom si vyzkoušeli jeviště a techniku. Z toho nakonec sešlo, protože jsme nebyli všichni a navíc ani nebylo tolik času. Pro mě důvod k nervozitě (ze samotného vystoupení jsem se svou jedinou replikou a spoustou pobíhání kolem nervózní nebyla :D).

Po otevření budovy běžným civilním návštěvníkům jsem se hodila do cosplaye Plasma gruntky a... zbytek večera se víceméně pronudila. Já nejsem dělaná na to býti běžným civilem. Prostě nejsem. A org se službami v noci přes den nic jiného není u___u. Naštěstí jsme tentokrát měli krásnou soukromou místnůstku pro lidi z Brna, kteří v noci plánovali spát, takže jsem si mohla předspávat služby. Jenže v praxi to znamenalo, že jsem přišla o spoustu zábavy a zajímavých věcí, které se děly v rozmezí půlnoc - 3 hodiny. To mě štvalo >.<

Samotné služby nebyly tak hrozné, i když obě dřív nebo později sklouzly k tomu, že Re ležela na půltíku se sluchátky v uších, poslouchala K-Pop a tak napůl spala. Veškerá zajímavá činnost v hale utichla nejpozději ve chvíli, kdy jsem nastupovala, takže nic zábavnějšího jsem dělat nemohla, ani kdybych chtěla. Zlatý kecy o bdících lidech a ve výsledku nikdo interakčně zajímavý vzhůru nebyl. =_=; Pch.


Kdo si četl loňský report, má ponětí o tom, co je Rozvíjej se poupátko a kdy zhruba lze tento jev na Akiconu očekávat. Minule jsem, ještě neobeznámená s realitou, chtěla zpěváka vraždit za to, že narušil můj milovaný spánek xD Letos jsem se těšila a počítala si šance, že Poupátko dorazí během mé služby. A víte co? Kulový XD Nic. Jen fantom opery. Zpěvák Poupátka se podle nejmenovaných zdrojů začal povzbuzovat příliš brzo a nakonec odešel spát se slepicemi :D Takže nakonec jsem opravdu bděla jen s K-Popem.

Když už jsme u K-Popu... Byla jsem mu pozitivně nakloněna díky SNSD a jejich Oh!, Run Devil Run! a pak SHINEE s jejich bombastickochoreografickým Sherlockem ("I'm so curious, yeaaaaah!"). A GANGNAMu, ale ten jde trochu mimo :D Od chvíle, kdy jsem se upsala muzikálu, jsem nedostala šanci NEMÍT ráda K-Pop jako celek. Za poslední týden moje složka Inspiration v iPodu nabobtnala o další písničky a jejich počet poroste, o tom nepochybuju. Prostě jsem podlehla.

A co se GANGNAMu týče... miluju ten tanec :D Kdykoliv mi v šatně začala být zima, přepla jsem ze SNSD na PSYe a zatancovala si choreografii nacvičenou pro muzikál. S LIKE A BOSS pocitem >D. I když jsem musela vypadat jak totální magor :D Na druhou stranu... o to přece na conech jde, ne? ^^

Taky jsem předem na SDP blogu avizovala, že budu na Akiconu přítomná, takže si mě občas našly nějaké čtenářky :D Všechny jsem vás ráda potkala n_n Díky za přízeň! :D

Přišla sobota, den druhý, den muzikálu. Pro upřesnění situace se trochu pozastavíme nad jistou nelogičností ve složení programu. Jeho tvůrce nejspíš v životě nepracoval s technikou a nejspíš ani neměl žádnou přednášku, jinak si neumím vysvětlit naprostý nedostatek technických mezer mezi jednotlivými bloky. Takže jsme začínali později a ještě jsme z mě neznámého důvodu měli jen 1,5 hodiny na program, který byl délkou připravený na dvě (komunikační šum?). Pochopitelně jsme přetáhli, zlobily nás mikrofony a zvuk celkově, ale jinak jsem spokojená ^^ Hrála jsem tam svou životní roli. Asi nebudu vysvětlovat proč xD Kdo to viděl, pointu chytí. Na tančení GANGNAMu s konfetama v ruce je něco neuvěřitelně epického :D P-Each a ředitelka a prostě všichni. A ještě mi řekněte, jak mám jakožto porotce (=/= životní role) udržet chladnou a vážnou tvář, když se přede mnou začne vlnit Mashiro... Kdo na tohle přijde, dostane Nobelovku. Nebo spíš... REbelovku...?

Nakonec pozitivní feedback jednoznačně převažuje nad negativním. Koneckonců, když si nám do publika sednou bárbíny, aby hlídaly místo na cosplay soutěž... co s tím naděláme? :)


Když už máme všechno laděno do K-Popu, byla jsem zatažena na Karaoke. Spolu s většinou skupinky. Had nám stáhl nějaký K-Pop, a tak se jednoznačně zrodila pozice conové písničky. Zazpívali jsme si (tedy spíš zařvali), vyplavili nějaké ty endorfiny a bylo nám krásně n_n. Ale jak se do korejské písničky dostala Praha, řečeno PRAHA, to jde mimo mé chápání :DSobotní večer byl o poznání zábavnější než páteční. Usadili jsme se za AFestovní stolek a hráli hru MOW. Což je hra s krávama, kdybyste nevěděli :D Má bučící krabičku, jejíž účel nám ale zůstal zastřen. A pak spoustu karet s krávama včetně anomálií jako jsou akrobatické krávy, šílené krávy, blokující krávy či dojnice. Úkolem bylo nemít nejvíc smradlavou farmu, usoudíme-li, že velký počet much na vašich krávách = smrad. No není to epické? XD V hlavních rolích Re, Temi, Tessu, Anet, Had a Skullman. Kdybyste někdy uvažovali, kde vzniklo "Oh McSkullman had a farm," MOW je odpověď XD. A přitom jsem to kolo nakonec prohrála já. Ze solidarity, chápete.

Po MOW následovalo ještě Once upon a Time, což ale není hra, která by mě až tak moc bavila, i když se nám tam taky podařilo pár solidních kidů xD. A nudle byly moc dobré :D

Sobota-Neděle byla přesně ta noc, kdy se děly věci. Někdo se opil, někdo hrál Pokémony (a Re to nebyla) a celkově to zajímavě žilo. Takové věci postřehnete i během těch pársekundových procitnutí. Všichni šli samozřejmě spát hodinu před začátkem mé služby, takže jupí, radujeme se velmi :D Chtěla jsem jít šatnit rovnou v cosplayi Rainbow Dash, což mi ale znemožnil jeden člověk spící v naší místnosti. Přehodil si svůj ručník přes tašku s mými nejvíce duhovými doplňky včetně paruky, takže se mi je ve tmě prostě nepodařilo najít. Většinu služby jsem tedy odsloužila v poníkovském polotovaru a i to odsloužila bych doporučovala brát s nadhledem. Předpokládám, že dřív nebo později se ven dostanou fotky Re ležící na Tessuině plyšové kapibaře s nohama přes židli, sluchátka v uších a zZzZzZzZ.

A v neděli samozřejmě poníci :D Mělo nás být víc, ale naše princezny, Discord i Dr. Whooves to nakonec odřekli, takže do naší skupinky přibyli pouze rozkošný Bery-Spike, rozkošná Miki-Derpy a rozkošná Arisu-Apple Bloom. Přibrali jsme ale i Denis alias princeznu Lunu, která k nám sice oficiálně nepatří, ale... poníci, chápete :D Konkurence od nás nepřišla, tak co.

Jak jsme tam tak pěkně poníkovali, odchytil si nás jakýsi vyšší org a jal se rozvíjet teorii o přepadení Greka, což je odkaz předchozího Akiconu, kdo ví, ten ví xD. Dokonce jsme se dostali do fáze plánování, kterou ale totálně zabil jiný nejmenovaný akiconovský org. Potkala jsem ho předtím jen jednou v pátek před otvíračkou, kdy začal dost hnusně řvát na celé atrium. No budiž, řekla jsem si, že měl možná důvod, stane se, známe. To, co předvedl v chodbičce ústředí Akiconu... bylo nechutné. Ten člověk by potřeboval pomoc psychologa v oblasti sebeovládání. V životě jsem nepotkala něco takového. A to do skupiny nekontrolovatelně-cholericky-vybuchujících lidí zahrnuju i tátu. Tenhle vypadal, že by vás úplně v klidu v rámci svého záchvatu dokázal zbít.

Když už to začalo být nesnesitelné, raději jsem utekla zpět ven. DanQ nám otevřel fotoateliér, takže následovala naše oblíbená zábava: FOTKYYY :D Jakmile je Bery nahraje, nahodím je sem. Nějaké samostatné pózy poníků a pak i skupinovka s Danem, jeho dětmi a AF crew. S narůstajícím počtem členů naší CZech Manes se zvyšuje riziko, že se brzo na ty fotky nevlezeme xD


(A pak se konečně podíváte na comy a stripy v Playbišíkovi a hned na první straně vedle rozhovoru s VÁMI je prosím strip obsahující postavu označenou slovy "Sexy čůza Reina". Jak si to mám vyložit...? XD)

Potom už to všechno začalo pomalu odjíždět domů. Já a Temi jsme byly osvobozeny od další hrkačky o život Skullmanem, který se uvolil, že nás odveze. 100x díky Skullmanovi! :D Zatímco jsme čekaly na final depart, postřehla jsem na zemi jakýsi papírek s tabulkou plnou čísel. Pobaveně jsem strčila do Temi a "Hele, Temi, koukej na to. První, co mě napadlo, bylo, že je to konvoluce, haha." (Ne, vůbec jsme před Akiconem nepsaly půlsemestrálku z INP XD) Načež Temi papírek zvedla a moje haha pozoruhodně setřela slovy "Ale ona to JE konvoluce. =D"

(... Není to nefér, když vám spolužačka trousí po conu papírky s konvolucí? No? XD)

Z cesty jsem si odnesla to, že sendvič na benzínce není můj šálek kávy (sounds weird), že musím nakreslit opékání marschmallows nad rozehřátým motorem a pak taky nostalgické vzpomínky na X-1999, jehož dva tracky byly zahrnuty v hudebním doprovodu naší epické cesty xD.

A pak konečně sprcha a postel... lidi, to bylo krásný ˘w˘

(Fotky dodám, jakmile se mi dostanou do spárů a případné další postřehy dodám, jakmile si na ně vzpomenu xD)

Jako když vám uříznou končetinu

5. listopadu 2012 v 23:24 | Re |  Drahý deníčku...(a čtenáři xD)
Takové to je. Když vám lidi vezmou něco, co máte tak rádi a co považujete za nedílnou součást sebe sama. A tvrdí vám, že je to špatné. Mám pocit, že mi ukradli půlku Re a nemůžu se toho zbavit. Už chápu, jak se cítí lidé, kteří o sobě mají potřebu uvažovat v jiném rodě. Já o sobě budu navěky uvažovat jako o té zrzavé holce S TÍMHLE účesem. Prý má člověk mít vždycky svůj názor, ale v některých případech ho nikdo neposlouchá. Nezáleží na tom, jak se člověk cítí, záleží na tom, jak to vidí většina.

Odřízli ze mě obrovský kus a já nevím, co mám dělat. :___: