GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Září 2013

LETADLA *q*

14. září 2013 v 20:07 | Re |  Videovna
Oukej, postla jsem tu před nějakým časem fangasmácký post s full-fighter teaserem na chystaný film Planes. Re je samozřejmě naprosto nenapravitelná fangirl letadel, kde prioritu mají ta veliká dopravní, ale na vrcholku stojí vládci mezi letouny: stíhačky. Film Letadla ze světa mého velice oblíbeného animáku Auta, to byl fanservis jak mraky, must-see.

Co jsem tak vypozorovala z teaseru a trailerů, námět je vlastně klišé - vesnický práškovač chce závodit. Ale i s tímto vědomím... C'mon, je to film o letadlech, i kdyby příběh vyhořel, jsou tam letadla, takže si to perfektně užiju :D

Bohužel, jak byl teaser plný stíhaček, v dalších trailerech velký kulový, po obchodech žádná plyšová stíhačka a vůbec v merchandisingu jsem nic nezahlédla. Přesto... letadla... must see.

Tak jsme dnes s nejdražší polovičkou vyrazili do kina. Protože měl film premiéru už někdy 22. srpna, počítala jsem, že budeme v kině sami. No leda houby, naprané dětmi s rodiči, kde rodičem rozumíme nejčastěji tatínka. V životě jsem snad neviděla tolik tatínků pohromadě na jednu maminku xD

Od filmu jsem vůbec nic nečekala. Auta2 byla údajně děsná a Letadla prostě vypadala jako další pokus o těžbu z bývalé slávy.

Příběh, jak jsem již řekla, je v podstatě klišé, ale jinak mě vůbec nezklamal, naopak překvapil. Začátek sice jel v duchu "nic moc od toho nečekej", ale pak se to pěkně rozjelo a celkový nápad na samotný závod mě velice potěšil. Dabing postavy pravda trochu zabíjel, ale našly se tam i fajn výkony. Film byl protkaný různými popkulturními narážkami, takže jsem se párkrát pořádně nasmála.

A co se stíhaček týče... v úvodní sekvenci byly hned dvě, tak jsem se radovala, že na ně nezapomněli a alespoň trošku se chopili toho obrovského potenciálu, který tato letadla pro film nabízí. Jenže pak... pak jich tam najednou bylo hrozně moc, a letadlové lodě a důstojníci, dokonce i hlavní servisák s pořádnými americkými masařkami! A letadlová loď, která má oči na můstku a na hlavě čepici, je prostě vrchol strojové roztomilosti xD A další narážky jako Bitva o Skyway, dokonce i záběry z války a Re byla ráda, že seděla vzadu v rohu, protože tam mohla poskakovat jako čertík na pružince a nikdo o tom nevěděl xD


(Jak říkám, oči na můstku a na tom čepice :D)

A epilog celého příběhu mě tak hrozně moc potěšil, že s hrdostí zařadím tenhle animák minimálně po bok Autům. n__n

STÍHAČKYYYYYYYYYYYYYYYYYY *Q*


(PS.: Poté, co jich ve filmu bylo tolik, jsem dospěla k závěru, že je v merchandise prostě vynechat nemohli. I bingo, existuje figurka stíhačky s očima. GONNA GET, ochocho.)
(PPS.: Jeden by nevěřil, jak děsně cool jsou ta velká cestovní letadla, když jim přidáte oči a vyrovnaný výraz xD)