GUESTBOOK

________________________________________________________________________________________________

Pokémon Y - první kroky, skoky a brusle

15. října 2013 v 1:12 | Re |  Pokémon
Hop hej, přežila jsem další frustrující víkend, kdy celý svět dostal svou kopii a já musela čekat do pondělí, yay!

Tentokrát jsem tak dopadla i přes volbu PPL a to prostě proto, že oficiální release date někdo chytrý stanovil na sobotu. Takže k čemu mi je, že prodejce odešle den předem, když pošta v sobotu nechodí, že?

Každopádně, po příjemně zvládnutém cvičení jsem dojela do svého nového domů, kde na mě čekala zbrusu nová Pokémon Y verze spolu s tématickým 3DS XL, za které jsem se po hodinách přemýšlení, rozhodla vyhodit ty peníze s tím, že malé 3DS následně prodám. Protože on ten velký screen za to opravdu stojí. Zvláště u hry, která vypadá jako XY.


Předem se hodí říct, že jsem XY nehrotila zdaleka tak, jako Black a White. Ani vám nevím proč. Jediné, s čím jsem přišla, je a) 5GEN byla první generace, kterou jsem sledovala od jejího ohlášení, nebo b) v BW nám poměrně rychle představili eNa spolu s dokonalým příběhovým intrem, a Re, jak už je známo, na ty příběhy nějak letí.

Ano, tady jsem byla nadšená z liščího startéra, ano, v podstatě nezveřejnili pokémona, se kterým bych měla problém a obě legendy se mi líbily od samotného počátku (když jelení legendu jsem si i sama vymyslela)... A to je možná to. Už jsem si všimla, že když se mi něco líbí od začátku, zůstane to na jakési průměrné "líbí úrovni". Pak nastane situace, kdy se mi něco na začátku nelíbí, přijde pár jiných artů, já změním názor a bum, pak to mám ráda mnohem víc. Proč to tak je, nevím.

Ještě jsem prostě mohla vyrůst a revoluční Pokmonní novinku tudíž zvládnout přijmout s větším klidem xD. (To ale nemění nic na faktu, že jsem tenhle víkend trpěla.)

Takže mi dorazila moje Y a já, jako je již tradiční, sem napíšu první dojmy. Ještě dodám, že jsem dopředu slyšela, že začátek je pomalý, ale od třetího Gymu to údajně nevypnete. No, já ještě nebojovala v druhém, takže jsem stále v té vláčné fázi.

POSTŘEHY:

1) Poprvé za celou dobu existence Pokémoních her má vaše matka kde spát xD Doteď se musela spokojit buď s kobercem nebo kuchyňskou linkou. V lepším případě s pohovkou.

2) 3D grafika umožnila tvůrcům bez nechutně časově náročného pixelkování udělat spoustu roztomilých detailů v pohybu postavy. Když mluví s pokémonem nebo dítětem, skloní se dolů. Při rozhovoru s vyšší osobou zvedne hlavu. Může si sednout na židle a sedačky a pootočit hlavu, aby si popovídala s osobou sedící vedle. Jak už jsem říkala u BW2, malé detaily se v pokémonech opravdu počítají.

3) Pak je tu samozřejmě samotný upgradnutý souboj. Pokémon se neustále pohybuje, ale můžete se na něj dívat z různých úhlů, už vás nedrží prostý fakt, že ho máte naspritovaný jen z jedné strany. Každý útok má u každého Pokémona vhodnou animaci, což je hezky demonstrované třeba na Scratch. I když nejlepší útok so far je teda Flame Charge *u*.

4) Skutečnost, která mě hodně zarazila, je, že v samotné hře je 3D režim dostupný jen opravdu minimálně. Nejdřív jsem si myslela, že jsem něco rozbila, popřípadě nastavila špatně tím, že jsem 3D vypla hned na začátku. Mapa a postavičky pořád placaté, ať už je 3D zapnuté nebo ne. Pak mi ale došlo, že hra mezi ním skáče sem tam. Dokud běháte po světě, jste 2D. Pokud se hodí zoom na nějakou propracovanější postavičku v předem připravené sekvenci, skočíme do 3D. Pokud dojde na souboj, skočíme do 3D. Ale ani v tom souboji nedržíme 3D celou dobu. Jeden hezký záběr s rozděleným obrazem zabírajícím oba soupeře přeskočí opět do 2D. Doesn't make any sense. Not at all. Tahle šťavnatá maličkost mě utvrdila v tom, že 3D režim je tu od toho, aby byl vypnutý.

5) Trochu mě zklamala absence klasického animovaného intra. Sice s ním odešlo i logo GameFreaku a copyright stránka, ale stejně. Něco málo se pak zobrazí během takového post intra, které se promítá při hlavní znělce, ale stejně je to škoda. I když ne, že by ten začátek s logem nebyl hezký.

6) Ale zpětke hře. Hudba se zatím zdá v pořádku, zvláště ta Gym Leaderovská zaujala.

7) Pikachu nedělá vrz vrz jako všichni ostatní pokémoni, ale říká "Pika Pika".

8) Slyšela jsem, že cesta z prvního stadionu do druhého trvá při velké snaze 1,5 hodiny. Je pravda, že route mezi nimi není úplně krátká a je plná bočních bludišť se zahradníky, co drží motorovou pilu, ale tu hodinu a půl jsem tam v podání recenzisty nějak ne a ne najít. Pak jsem dorazila do hlavního města a bylo mi to jasné. Můžete si tam sestříhat klip na svou postavu. Se vším, póza, výraz, efekty, hudba, kamera... No, hodinu jsem tím zabila určitě xD. A to jsem ze studia vylezla jen proto, abych zapadla do kadeřnictví, kde vám udělají hairstyle dle vašeho gusta. Tady se sice asi recenzista nezdržel, ale stejně... xD

9) Jo, možná když má být v části města blackout, nemusela by tam v noci svítit světla xD

10) Ale jinak je to všechno hezky francouzské. Od hudebního ladění, po ultimátně fracouzského profesora u kterého hraje ultimátně francouzská melodie pro šviháka, přes různé francouzské poznámky, parodii na Eiffelovku, makronky až po hromadu kaváren úplně všude xD

11) Od začátku máte running shoes a v prvním městě vyfasujete kolečkové brusle, které nemusíte nijak složitě zapínat - stačí pohybovat se Circle Padem, což je podle mě super nápad n_n

12) Jsem si docela jistá, že jsem poznala hlavního záporáka XD Bishounen zase až za pět generací, přátelé xD. Ale jinak chceme krásný svět. Všechno musí být krásné, n'est-ce pas?

To be continued...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama